Prenosy

Online

Šachová rozhledna

2700chess.com for more details and full list

Gelerie

Aktuální akce

KP družstev mladších žáků
2.4.2022, Ústí nad Orlicí

výsledky |

Orlická šachovnice + KP dětí do 8 let
9.4.2022, Ústí nad Orlicí

propozice | výsledky |

MČR dětí do 8 let
9.-10.4.2022, Klatovy

propozice | on-line | výsledky |

18. Velikonoční turnaj mládeže
14.4.2022, Polička

propozice |

Partneři

image

 

image

 

Reklama

Kontakty

TJ Štefanydes Polička, z. s.
Luční 367
572 01 Polička
IČ: 49325230
DIČ: CZ49325230
č.ú.: 230199457/0300
datová schránka: udz7bif
e-mail: DSchaffer@seznam.cz

 

Předseda oddílu
Jan Smejkal
tel: 776 361 131
jansmejkalu@seznam.cz

Jednatel oddílu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Administrátor webu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Hrací místnosti
Dům Jordán
Tyršova 34
572 01 Polička

 

Hostinec U Mrštíků
Eimova 58
572 01 Polička

 

SVČ Mozaika Polička
nám. Bohuslava Martinů 85
572 01 Polička

 

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401
572 01 Polička

Poličský rapid 2022

Na přelomu starého a nového roku uspořádala TJ Štefanydes Polička po roce opět turnaj s názvem Poličský rapid 2022. Do sálu Obecního úřadu v Kamenci u Poličky se 30. 12. sjelo celkem 54 šachistů z různých končin nejen Pardubického kraje, ale i ČR. I v roce 2022 zavítal na poličský turnaj velmistr, tentokrát jím byl GM Vojtěch Plát, který hájí barvy extraligové Lysé nad Labem. Hrálo se zrychleným rapidovým tempem 2x 10 min. + 5s/tah na 9 kol.

Největšími papírovými konkurenty Vojty v “honbě“ za ziskem turnajového prvenství byli mezinárodní mistr Martin Červený a mistři FIDE Marian Sabol a Aleš Jedlička. Každý v turnaji nějaký ten bod ztratil. O celkovém vítězi turnaje rozhodla partie 7. kola mezi Vojtou a Martinem. Tento rozhodující okamžik turnaje lépe zvládl Martin a v partii vedené černými figurami zvítězil. Od té doby už v čele k žádnému střídání nedošlo, a tak se poličský odchovanec Martin Červený stal vítězem Poličského rapid 2022. Na stupních vítězů do doplnili Vojtěch Plát a Marian Sabol.

Konečné pořadí:

Poř. St.č.   Jméno RtgN Klub/Místo Body  PH 1   PH 2   PH 3 
1 2 IM Červený Martin 2353 ŠK JOLY Lysá nad Labem, z.s. 7 1 48,5 52,5
2 1 GM Plát Vojtěch 2498 ŠK JOLY Lysá nad Labem, z.s. 7 0 48,5 53
3 3 FM Sabol Marian 2244 ŠK Vysoké Mýto 6,5 0 48 52
4 5   Pokorný Tomáš 2161 TJ Lanškroun 6,5 0 47,5 51,5
5 6   Vařejčko Josef 2161 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6,5 0 47 51,5
6 12   Kupsa Matěj 2009 TJ Lanškroun 6 0 45 48,5
7 7 CM Strašil Pavel 2056 Tatran Litovel 6 0 44 48,5
8 9   Ptáček Luboš 2042 ŠK Vysoké Mýto 6 0 44 48
9 17   Solil Roman 1940 TJ Lanškroun 6 0 43 46
10 25   Lihotský Lukáš 1774 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6 0 38 40,5
11 18   Starý Lukáš 1867 Jiskra Heřmanův Městec 5,5 0 49 52
12 10   Doseděl Jiří 2040 ŠK Vysoké Mýto 5,5 0 45 48,5
13 22   Česenek Jan 1821 TJ ŠO Chrudim 5,5 0 42 44
14 16   Jiroušek Jan 1945 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5,5 0 40 43,5
15 21   Honek Jan 1836 Jiskra Heřmanův Městec 5,5 0 39,5 42
16 11   Komárková Magdaléna 2019 TJ Štefanydes Polička 5,5 0 39 43,5
17 15   Houška Bronislav 1954 TJ Štefanydes Polička 5,5 0 39 42,5
18 20   Jecha Petr 1859 TJ Jiskra Jaroměř 5 0 38 41,5
19 27   Stodola Jakub 1717 TJ Štefanydes Polička 5 0 37,5 39,5
20 23   Přibyl Jiří 1792 Jiskra Heřmanův Městec 5 0 37 40
21 30   Buchta Martin 1652 TJ Štefanydes Polička 5 0 37 39
22 19   Mikyska Kamil 1860 TJ Spartak Letohrad 5 0 36,5 38,5
23 4 FM Jedlička Aleš 2177 2222 ŠK Polabiny, z.s. 4,5 0 45 49
24 33   Janoušek Petr 1568 Jiskra Heřmanův Městec 4,5 0 44,5 47,5
25 26   Pokorný Jiří 1743 TJ Lanškroun 4,5 0 42 45,5
26 13   Kastner Oldřich 1983 ŠK Bohemia Pardubice z.s. 4,5 0 41 43
27 14   Nešpor Jakub 1956 TJ Štefanydes Polička 4,5 0 40,5 43,5
28 31   Feltl Patrik 1632 TJ Štefanydes Polička 4,5 0 37,5 40,5
29 28   Česenek Vladimír 1692 TJ ŠO Chrudim 4,5 0 37,5 39,5
30 34   Kalousová Julie 1544 TJ Lanškroun 4,5 0 37 40
31 38   Stehlík Pavel 1456 ŠK Bohemia Pardubice z.s. 4,5 0 35 38,5
32 53   Kyncl František 1000 Polička 4,5 0 29,5 32,5
33 32   Stodola Zdeněk 1615 TJ Štefanydes Polička 4 0 37 39
34 29   Marinov Peter 1670 ŠK Vysoké Mýto 4 0 36,5 39,5
35 24   Smejkal Jan 1783 TJ Štefanydes Polička 4 0 36 39,5
36 36   Simon Jakub 1522 TJ Štefanydes Polička 4 0 35 37
37 42   Profousová Věra 1311 TJ Sokol Krouna 4 0 32 34
38 37   Špinler Bronislav 1485 TJ Sokol Nekoř 3,5 0 36,5 38,5
39 41   Martínek Michal 1315 TJ Štefanydes Polička 3,5 0 35 37
40 43   Urban Stanislav 1308 TJ Štefanydes Polička 3,5 0 33 35,5
41 35   Sysr Pavel 1537 TJ Spartak Letohrad 3,5 0 33 35
42 39   Nikolinko Tomáš 1455 TJ Lokomotiva Česká Třebová 3,5 0 30,5 32,5
  51   Kössler Matěj 1000 TJ Štefanydes Polička 3,5 0 30,5 32,5
44 47   Bouška Pavel 1000 TJ Štefanydes Polička 3,5 0 30 32
45 45   Bohuňovská Tereza 1130 ŠK Svitavy 3 0 33 36
46 48   Findejs David 1000 Pomezí 3 0 33 36
47 40   Lorencová Jitka 1389 TJ Spartak Letohrad 3 0 31,5 33,5
48 52   Kössler Michal 1000 TJ Štefanydes Polička 3 0 31 33
49 44   Nikolinko Alexandr 1191 TJ Lokomotiva Česká Třebová 3 0 30,5 32,5
50 50   Chmelová Klára 1000 TJ Štefanydes Polička 3 0 30 32
51 8   Lorenc Oldřich 2045 TJ Štefanydes Polička 2,5 0 38 41,5
52 49   Chmel Matěj 1000 TJ Štefanydes Polička 2 0 32,5 35,5
53 46   Dolejš Mikuláš 1029 TJ Štefanydes Polička 2 0 31 33
54 54   Profous Patrik 1000 TJ Sokol Krouna 2 0 29 31

Pohled do turnajového sálu.

Partie 7. kola z předních šachovnic.

Nejlepší trojice turnaje: IM Martin Červený, GM Vojtěch Plát a FM Marian Sabol.

David Schaffer | Zobrazeno: 719× | Komentáře (0) | 31.12.2022 | 07:36

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře



Bold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici jedna:

Šachové novinky

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 right

Poslední zápasy

20.03.22

A

Vysoké Mýto

5,5:2,5

27.02.22 B Chotěboř C

6:2

20.02.22 C Lanškroun C
3:2
20.02.22 D M. Trnávka
2,5:2,5

Reporty a události odjinud

Chrudim-Hradec Králové, 5:3
Hodnocení zápasu 3. kola II. ligy.

odkaz |

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

Zázraky se dějí … ale ne dneska
Pavel Holásek o zápase s Poličkou ve 2. lize D.

odkaz |

Soutěže družstev – zahájeno!
Petr Ďoubal o 1. kolech 1. ligy a KP1.

 

 

odkaz |

Plichta s Poličkou
Přemysl Osička o zápase s Poličkou B v KPIIZ.


odkaz |

Řešitelské okénko

Kalendář

Poslední komentáře

[Úvodní kola šachové sezóny 2023/2024]
[ 26.11.2023 - 23:19 ] od David Schaffer
[Propozice FIDE Open Polička 2016]
[ 08.07.2016 - 12:45 ] od Joe9812
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 08:12 ] od David Schaffer
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 07:36 ] od Milan Londin
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 25.01.2016 - 15:24 ] od Jan Petrásek
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 24.01.2016 - 08:05 ] od David Schaffer
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 22.01.2016 - 19:43 ] od Adam Sodomka
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 21.01.2016 - 12:19 ] od Jan Petrásek