Prenosy

Online

Šachová rozhledna

2700chess.com for more details and full list

Gelerie

Aktuální akce

KP družstev mladších žáků
2.4.2022, Ústí nad Orlicí

výsledky |

Orlická šachovnice + KP dětí do 8 let
9.4.2022, Ústí nad Orlicí

propozice | výsledky |

MČR dětí do 8 let
9.-10.4.2022, Klatovy

propozice | on-line | výsledky |

18. Velikonoční turnaj mládeže
14.4.2022, Polička

propozice |

Partneři

image

 

image

 

Reklama

Kontakty

TJ Štefanydes Polička, z. s.
Luční 367
572 01 Polička
IČ: 49325230
DIČ: CZ49325230
č.ú.: 230199457/0300
datová schránka: udz7bif
e-mail: DSchaffer@seznam.cz

 

Předseda oddílu
Jan Smejkal
tel: 776 361 131
jansmejkalu@seznam.cz

Jednatel oddílu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Administrátor webu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Hrací místnosti
Dům Jordán
Tyršova 34
572 01 Polička

 

Hostinec U Mrštíků
Eimova 58
572 01 Polička

 

SVČ Mozaika Polička
nám. Bohuslava Martinů 85
572 01 Polička

 

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401
572 01 Polička

Nuda v Brně nehrozila

Na pátek třináctého letos vyšlo zahájení MČR družstev mladších žáků. Pořadatelství letošního MČR se na poslední chvíli ujalo Brno, přesněji zástupci Brněnské šachové školy v čele s dvojicí Hurta - Biolek. Hrálo se v areálu VŠ kolejí Masarykovy Univerzity v Brně a 28 družstev zde usilovalo o co nejvyšší počet zápasových bodů v 9 kolovém turnaji hraným švýcarským systémem. Do turnaje jsme vstoupili jako 3. nasazený tým ve složení O. Švanda, M. Nehyba, L. Pavlíček, M. Simon, D. Zeman, A. Švanda a I. Langrová

Páteční úvodní 2 kola a celkově 3. ranní sobotní kolo jsme zvládli hlavně díky velké bojovnosti všech našich hráčů. Výhry to byly poměrně těsné, ale asi zasloužené. Do Brna jsme odjížděli s nemalými ambicemi, velkým snem bylo vylepšení loňského 3. místa.

Zahájení utkání s Orlovou:

Ve 4. kole došlo k první prověrce síly našeho týmu z kategorie TOP v zápase s Frýdkem - Místkem. Kdyby se rozhodovalo jen podle výše RAPID ELA, asi bychom toho moc neuhráli. Hráči BŠŠ jsou dle mého pohledu však v tomto směru mírně nadhodnoceni, což se potvrdilo i v zápase, jelikož se jednalo o vyrovnané utkání, které ve prospěch Severomoravanů rozhodlo několik jemností. Gřesová na jedničce dlouho čelila tlaku Ondrových figur. Pozici ve střední hře ubránila a v koncovce díky aktivnějším věžím bohužel zvítězila. Ilona v tomto zápase zahrála nadstandardně dobře, zahájení si postavila podle svého, což variantami prošpikovaného Stalmacha dost zaskočilo a na šachovnici si vytvořil několik slabin, za které ho bylo možné chytat. Nicméně naše reprezentantka pozici také nerozuměla a po výměnách přišla v koncovce o věž. Adam v přivyhrané pozici podcenil soupeřovu matovou hrozbu po uvolněném g sloupci (tam měl útočit především Adam) na rochovaného krále, musel odevzdat figuru a za nedlouho i celou partii. Jako poslední dohrával Lukáš, u kterého se za nepříznivého stavu v dámské koncovce s různopoláky a v časové tísni musela opakovaně odmítat remíza. Hlavně hrozby věčného šachu dostaly Lukášovy figury do hluboké defenzivy, kterou se nakonec podařilo soupeřce zlomit a připsat BŠS celé 3 body. 2-4

Beskydské jsme se tak úplně nezbavili, jelikož nás hned v dalším kole čekalo její záložní družstvo. Bylo to vůbec naše nejvydařenější střetnutí v turnaji, kdy díky 3 rychlým výhrám na předních šachovnicích hostující kapitán ani neměl šanci se pokusit taktizovat. Další body pak pohodlně dodali Michal s Adamem. 5-1

Už před turnajem se mi vůbec nelíbil „tradiční“ (v Brně se pořádalo podruhé) záměr pořadatelů - udělat v polovině sobotního programu 3 hodinovou “díru“ a nabídnout doprovodný program v podobě návštěvy Špilberku. Myslím si, že “Špilas“ by většina družstev raději navštívila v teplotně přijatelnějších večerních hodinách, stejně jako tomu bylo s Muzeem lega v Táboře před rokem.

Náš rozjetý vlak se tedy na 3 hodiny zastavil, s čímž měli naši strojvůdci poté velké problémy a výsledkům podvečerních utkání do této doby nerozumím. Někde zbrklá, celkově však hra bez zápalu přinesla dvě spravedlivé prohry 1,5-4,5 s Kuřimí, resp. Vlašimí.

Přes dobrý úvod byly 2 závěrečné sobotní prohry čárou přes rozpočet, s kterou nikdo nepočítal. I medailové umístění bylo v tuto chvíli dost vzdálené, i když ne zcela nereálné, jelikož jsme disponovali nejlepším pomocným hodnocením ze všech družstev turnaje a při dvou nedělních výhrách bychom měli pořád o 1 bod více než loni při bronzovém mistrovství v Táboře.

Sobotní prognózy nedělního dění nám ukázaly, že bychom si na závěr mohli zahrát takový krajský přebor, nejdříve s již vylosovaným Hlinskem a v dalším kole nejpravděpodobněji s Polabinami.

Zápas s Hlinskem dobře zahájil Lukáš, který se s Novotným dostal do velmi příjemné pozice a začínal pomalu, ale jistě “utahovat šrouby“. Na 6. šachovnici se děly věci, na které by nestačil ani několikařádkový komentář. Nakonec se Iloně nechtělo hrát koncovku 2 věží proti dámě, soupeřce věž nechala a ta už měla snadnou práci. Ještě předtím však vyhrál Adam, který přehrál Peška. Podobně snadno jsme se naopak nechali zdolat u Míši Simona, který ještě zkoušel hrozit věčným šachem slabému králi Míši Ročňáka, ten zvrat však nepřipustil a náš hráč musel kapitulovat. Když už jsme u toho vzdávání v pravý moment, mladí hráči Hlinska mají dlouhodobě problém složit krále i po výraznější materiální ztrátě. Ona je bojovnost a “bojovnost“, která hraničí až s trapností. Pro mě osobně by bylo psychicky nesmírně náročné, kdybych hrubkou zkazil partii a pak si ještě 10 tahů nechal matovat krále dámou či věží. Ale buď jak buď. Martin udolal Marušku Vaškovou v koncovce, kdy hlinecká hráčka nedokázala ohlídat několik slabin v pozici. K celému bodu se propracoval i Lukáš, který trpělivým obléháním Novotného krále získával materiál a s minutou na šachovnici partii zakončil efektním matem. Ondra na jedničce získal s Říhou pohodlnou koncovku, ve které pohlídal remízu a jistil tím zápasovou výhru 3,5-2,5.

I přes prohru Polabin v 8. kole nás program vylosoval k vzájemnému souboji o medaili do kola posledního. V posledních 3 letech (kdy jsme se poprvé kvalifikovali do celorepublikové soutěže) držíme s pardubickým týmem v této soutěži vyrovnané skóre +1 =4 -1!

Pozice po zahájení se mi za nás celkem líbily, soupeře jsme drtily na 5. a 6. šachovnici, na dvojce to naopak chtělo hodně trpělivosti v ostré variantě francouzské. Zatímco na 5. šachovnici jsme bez problému vyhráli, tak na 6. Ilona nejdřív nedokázala dát mat a poté prohrála i s dámou víc! Na dvojce Martin nesmyslně divočil, dostal se do prohrané koncovky věží s různopolnými střelci. Jen díky obrovské chybě Tomáše Ludvíka se náš host zachránil. Dan Zeman potvrdil výkonnostní rozdíl a Brázdu spolehlivě přehrál. Ondra se na jedničce pokoušel o opakování tahů, podruhé jsem pozici viděl v situaci, kdy se Ondra nechal nachytat na taktice. O všem tak rozhodovala partie na 3. šachovnici, kde Lukáš získal přes přetaženého volného pěšce s aktivním králem vyhranou koncovku. V časové tísni prošel kolem důležitého posunu pěšce na a4, čímž by neutralizoval veškeré Žejdlíkovy protišance, poté se však dopustil velkého pozičního nedostatku, kdy přestal hlídat králem svůj největší klenot v partii - krytého volného pěšce na e5 a Erikovi dokonce dovolil partii vyhrát. Ten nabízené šance nevyužil a partie přešla do vynuceného opakování tahů, což znamenalo dělbu bodů, z které měli největší radost zástupci jihomoravské Kuřimi. 3-3

Hodnocení jednotlivců:

Ondřej Švanda (4/9) - Považuji za malý zázrak, že Ondra do Brna vůbec odjel, ještě ve středu a ve čtvrtek ho sužovaly horečky a nevypadalo to vůbec dobře. Nemoc se určitě podepsala i na jeho výkonu. 1. desku udržel, za jiných okolností by jeho bodový poměr byl bezesporu příznivější.

Martin Nehyba (5,5/9) - S Martinovými rodiči jsme se shodli, že to chtělo 1-2 body navíc. Martin na šachovnici spoustu věcí vidí, musí však výrazně zpomalit, aby je stačil detailněji propočítat.

Lukáš Pavlíček (6,5/9) - Lukáš byl po slabších Zaječicích znovu oporou týmu. Po zbytečných prohrách spoluhráčů v zápase s BŠŠ a Polabinami na něj zbyla nevděčná role toho posledního, který o výsledku musí rozhodnout. V obou utkáních by potřeboval ještě tak 5 minut navíc a z pozic na šachovnici by vyždímal určitě víc. I tak ale předvedl nadstandardní výkon, rozhodl některá utkání a jeho hra se oproti předchozím mistrovstvím o dost zkvalitnila.

Michal Simon (3/5) - Po delší odmlce jsem byl na Michalův výkon dost zvědavý. Nepovedly se mu partie ve 2. a 8. kole, které v konečném součtu naštěstí neměly vliv na naše celkové vítězství v zápase, ale prohry to byly zbytečné. Vývoj partie obracel i proti papírově slabší soupeřce z Vlašimi. Ve 4. a 5. kole své soupeře z BŠŠ spolehlivě přehrál.

Daniel Zeman (2/4) - Dan sice skončil jen na 50 %, ale na šachovnici měl víc. V obou prohraných partiích dosáhl dobrých až přivyhraných pozic, v časových tísních je však ve spojení s nedostatkem zkušeností zkazil. Avšak oproti krajskému kolu udělal velký pokrok a doufám, že za rok bude na stejné soutěži patřit k oporám týmu! K tomu potřebuje hrát více partií v klasickém šachu - třeba v červenci v Poličce či Pardubicích!

Adam Švanda (6/9) - Adam se stále nezbavil své zbrklé hry, která ho obírá proti stejně silným soupeřům o důležité body. Slabší s přehledem poráží, na silnější jeho “styl“ neplatí. Před Adamem je velký kus práce, pokud tedy bude chtít.

Ilona Langrová (1/9) - Hra Ilony mě hodně zklamala. Věřil jsem alespoň ve 3 body, 1 je strašně málo. Z kroužku začátečníků si do Brna přivezla prakticky nulové znalosti. Ani několik individuálních tréninků v poslední době ji výrazně nepoznamenalo, jelikož její domácí příprava se musí také hodně zlepšit. Ilona je na rozcestí, buď si vybere šachy jako svou prioritu a bude se jim doma i v kolektivním tréninku naplno věnovat a brát turnaje s patřičnou důležitostí, nebo se musí spokojit s hrou na krajské úrovni, jelikož prohry na té republikové by ji časem hodně odradily. Šachy tedy musí přestat vnímat jako jeden z dalších kroužků i aktivit v týdnu a začít je brát jako prioritní sportovní činnost, ve které může něco dokázat! (k nejvyšším metám v dívčím šachu v ČR nepotřebujete předvádět na šachovnici nějaké “zázraky“)

Celkově jsme skončili na 6. místě, což není žádný propadák, ale spokojeni jako 3. nasazený tým rozhodně být nemůžeme. Podobně tomu bude zřejmě i u dalších krajských týmů. Polabiny to berou podobně jako my, kdy po letech vypadly z medailových pozic této soutěže a Hlinsko si oprávněně věřilo na umístění v první polovině konečného pořadí, což by našemu kraji zajistilo 4 postupová místa do dalšího ročníku. Bohužel se jim to nepodařilo, a tak budeme mít stejně jako letos i v dalším roce 3 zástupce na republikovém šampionátu.

Na závěr, dlouho jsem obhajoval složení družstev našich rapidových MČR, kdy v družstvu musí být dívka i mladší žák a je povolen např. i cizinec. Povinná dívka v družstvu k většímu rozmachu ženského šachu u nás stejně nevede (což se dlouhodobě ukazuje na všech úrovních včetně ženské reprezentace). V Poličce jsme vychovali 2 na české poměry slušné šachistky, které by si v soutěžích družstev mládeže stejně tak i tak zahrály. Krásné srovnání mě napadá s fotbalem, kdy v mladších kategoriích vidíme poměrně dost dívek, ve starších už fyzicky nestíhají a stejně tomu je i v šachu. Kuriózní situace nastává pravidelně v Zaječicích, kdy letos vítězné OAZE stál vždy 1 hráč 1900+, aby mohla hrát slabší dívka a mladší žák. Ať hraje to nejlepší, co daný oddíl má! A je jedno, jestli tam bude 6 dívek nebo chlapců! Další argument - pokud Frýdek z kvanta mládežníků, které má ve svých kroužcích či tréninkových skupinách přivezl na MČR do Brna 3 konkurence schopné dívky, jak to asi podle ŠSČR má vypadat ve středně velkých oddílech? Mají to vůbec svazoví funkcionáři (kteří ještě před rokem nevěděli, kolik je u nás vlastně zhruba kroužků) zmapované, kdy v KM razí stále toto pro diváky neatraktivní složení družstev? Co se týče cizinců, mezi 4 nejsilnějšími 1. šachovnicemi turnaje v Brně byli 2 cizinci, potřebujeme je v mládežnických soutěžích? Mladší žáky bych byl schopen tolerovat pouze na MČR družstev st. žáků, do kategorie níž bych je už “necpal“ a rozšířil bych MČR nejmladšího žactva na Seči na 3-4 šachovnice, aby i “přípravky“ měly svoji republikovou soutěž.

Fotogalerie: (více zde)

Naše družstvo v zápase s QCC České Budějovice.

 Šachovnice v plamenech Pavlíček - Sýkora 1:0

Utkání s Orlovou.

BŠS s Poličkou na 1. šachovnici.

V 5. kole jsme se střetli se záložním družstev BŠŠ.

Zápas s Kuřimí byl pro nás malou katastrofou.


Web pořadatelů
Výsledky
MČR družstev ml. žáků 2013

David Schaffer | Zobrazeno: 5012× | Komentáře (10) | 13.06.2014 | 23:10

David Schaffer

Adam: jak vidíš teď u mě jdou, musíš to nakonec "proentrovat", aby tam ta mezera byla vidět v tom editoru.

17.06.2014 | 20:22

David Schaffer

Ondra: To pendlování mírně pokročilých mezi tréninkovými skupinami není dobré (bylo to tak půl na půl). Je potřeba vytvořit 3. skupinu, na kterou zatím nejsou finanční prostředky. Aby sis to špatně nevyložil, chyba není v trenérovi kroužku (to by výsledky neměl vůbec nikdo), chyba je v dětech, z nichž mají 100% nadšení jen některé, příp. rodičích, kteří, když to všeobecně aplikuji nejen na šachy, se čím dál méně zajímají o mimoškolní aktivity svých dětí (nevytvářejí srovnání, nemají přehled o tom, jak se jejich dítěti v dané aktivitě daří či naopak ho hlásí do všeho možného, aby zaplnili jeho "nevyužitý" čas, čeho může dosáhnout, co je potřeba pro to udělat, kolik to bude stát a hlavně taky bohužel v podstatě - jestli je ta aktivita vůbec baví!). To co jsem teď o slabém zájmu dětí a v prvotní fázi hlavně rodičů (jejichž zájem vlastní dítě v dané aktivitě prostě musí hnát, musí z toho táty či mámy vidět tu podporu) nastínil, je problém, který ve sportu řeší samozřejmě i mimošachové oddíly. Větší soudržnost by potřebovaly i v Hlinsku či Polabinách (situace v tomto ohledu je tam úplně stejná), jinde i větší.

Většina našich rodičů či prarodičů finančně podporuje minimálně začátky svých dětí, podílejí se mnohdy na dopravě a dalších záležitostech, za což jim patří obrovský dík. Byl bych ale strašně rád, kdyby se víc jak 1/3 (současný stav) z nich přišla podívat na turnaj, kde jejich dítě hraje, a to nejen, když akci pořádáme my. Seznámit se s šachovým prostředím (nejde o pochopení samotné hry, ale turnajové atmosféry, síly hráčů, šanci vlastního dítěte na dobrý výsledek) nebo zafandit, napsat sem alespoň podporující vzkaz (inspiraci mám ve Vlašimi či Kuřimi: http://www.sachyvlasim.cz/?p=26163 - 43 komentářů během víkendového turnaje v Brně!) Dlouhodobě říkám, že ta soutěživost a atmosféra turnajů pohltí časem absolutní většinu rodičů, ať je u nich hra v daný moment oblíbená či vůbec nebo mají i minimální znalosti pravidel (příklad máme u Petrásků v rodině :-)). Jsem moc rád, že většina rodičů, prarodičů, strýců, tet, sourozenců čte moje články a analýzy výkonů vlastních dětí v nich, které jsou snad objektivní - pochválí, ale zároveň zdravě kriticky upozorní na chybu. Co mi ovšem chybí, je zpětná vazba od vás! Co by mělo být ale prioritou, směřujte podporu prosím hlavně dětem, nejen doma před či po turnaji, ale i tady na webu! Jak říká Pavel Tulis - komunikace je základ a bez ní to nejde. Jsem si jistý, že např. zápal dětí nejen v soutěžních utkáních družstev se pak dvojnásobně zlepší! Za šachovnici zasednou s jinou motivací než v současnosti, protože si budou vědomy, že je sledujete a jejich výhry i prohry komentujete. Takže ostych stranou! :-)

Dále k Brnu naposled, chybu nemám problém přiznat. Se všemi hráči jsem se na nominaci k zápasu vždy shodl a i v sobotní večerní analýze "dospěláků", kteří vše viděli na místě v tomto nikdo neviděl žádný problém. Doma u pc jsi samozřejmě neznal všechny okolnosti - začni myslet kolektivně!

17.06.2014 | 20:21

Adam Sodomka

Proč tu nejdou dělat odstavce?

17.06.2014 | 20:14

Adam Sodomka

Téměř nepozměněný text, který mi David smazal kvůli domělým vulgaritám: Moc se mi nezdá, že jsme s Polabinami hráli poslední 3 roky 6 krát vždy 3:3. Z hlavy mi to vychází tak 1:1=4. Pokud jde o tu povinou holku na mčr v rapidech, můj názor všichni znají, naprostá prasárna. Nevidím v tom ani jednu jedinou pozitivní myšlenku. Pořád mi nikdo něřekl, jaký to má vlastně účel??? Čím dál mám totiž pocit, že se jen jedná o nějaký přežitek z dob minulých, kde dívky/ženy museli hrát i za družstva dospělých. Zde pořád někde čtu, jak byly domluvené remízy týdny dopředu nebo jak hráčka měla naučených prvních 10 tahů (jinak ale nevěděla ani to, jak která figurka skáče) a pak vždy nabídla remízu. Pokud soupeřka odmítla, měla za úkol se vzdát. Jen pro historky k zasmání, nic víc. Nefungovalo to před lety, nefunguje to teď a do budoucna se to rozhodně nezlepší. Pokud si nějakej chytrák myslel, jak to bude skvělý mít pořád v mládežnických družstev povinou holku. Tak svkělý to rozhodně není, je to totiž na ***. Slabé holky to odrazuje, že dostavájí kotle na poslední šachovnici + zabírají místo v družstvu ostatním. Taková ty průměrné jsou stejně napsané na poslední šachovnici a porážejí jen ty slabé + zase většinou zabírají místo někomu silnějšímu. No a ty silné hráčky budou hrát vždy.

17.06.2014 | 20:12

Leoš Pavlíček

Asi mi nezbývá nic jiného, než taky přispět troškou do mlýna . . . Letos to bylo 4 MČR v řadě, kdy jsem v roli doprovodu Lukáše měl možnost sledovat dění na scéně. Troufám si tedy tvrdit, že jisté nepatrné povědomí bych měl mít. Vezmu to stručně, víc pošlu mailem . . . Nevidím důvod tady víc větrat. Cca prvních 10 týmů celkového pořadí je mimořádně vyrovnaných, vyjímku z tohoto pravidla tvořily ojedinělé týmy - letos BŠŠ A, v minulosti v některých letech např. Polabiny. Zbývají dva poháry – stříbrný a bronzový. O ty se každoročně popere cca 8 týmů, ti ostatní si mohou něco namlouvat, ale v podstatě jsou bez šance. Vzorovým příkladem je Hlinsko letos i loni. V roce 2012 jsme měli silný tým, který skončil 4. V roce 2013 relativně slabší tým dosáhnul bronzu. Letos končíme šestí a já to poté, co se v plné nahotě projevily naše slabiny, považuji za velký úspěch. Máme celý rok čas pracovat na tom, abychom se v roce 2015 pokusili sáhnout o kousek výš. Ale musíme na tom máknout všichni - děti, rodiče, trenéři, nikoho nevyjímaje. Ondra odehrál turnaj nemocný, jeho rodiče dělali první poslední, aby vydržel sedět u partie. Lukáš si sáhnul hodně hluboko – v sobotu před posledním kolem za mnou přišel, že už nemůže a já ho musel poslat hrát. Takhle budou muset hrát příště všichni a všichni budou muset na sobě pracovat. Protože ani vysoké nasazení bez předcházejícího tréninku, není cesta. A na závěr – o jistých věcech se nepolemizuje. Jedním z těch věcí je např. rozhodnutí trenéra, koho pošle hrát. Je to výhradně jeho rozhodnutí, on nese zodpovědnost a nikdo nemá právo mu do toho kecat. A už vůbec ne po bitvě, kdy je generálů celá řada. Anebo se tady můžeme bavit dosazováním fiktivních bodů, tvořit fiktivní pořadí a stěžovat si, že nemáme do háje kousek štěstí . . .

16.06.2014 | 18:13

Ondřej Schaffer

To mi je jasné, že chybu nepřiznáš. Už jenom to by ukazovalo určitý charakter. Pokud vím, tak Ilča absolvovala v letošním školním roce 90% tréninků v tvé tréninkové skupince + tvé individuální tréninky.

16.06.2014 | 16:31

David Schaffer

Adam: S tím skóre s Polabinami je to pravda, spletl jsem se. Je to jak jsi psal. +1 =4 -1. Prohráli jsme v KP v roce 2013, vyhráli v KP 2012. Na MČR však vždy 3:3. :-)

16.06.2014 | 16:14

David Schaffer

Adam: První komentář byl pro vulgarity smazán. Kopie Ti byla pro případné přepracování poslána na mail.

Ondra: Nominace ke všem utkáním byla nejlepší možná. Rozhodně bych na svém rozhodnutí nic neměnil. Musíš odstranit osobní přemotivovanost a myslet kolektivně. Někteří hráči z kroužku začátečníků občas přešli, aby to pomohlo úplným začátečníkům (moc výsledků to však zatím nepřineslo), s teorií si však netykají. Kroužek začátečníků čeká přestavba, která se Ti buď bude líbit nebo ne.

16.06.2014 | 16:08

Adam Sodomka

Sakryš, to jsem se zase naštval a rozepsal.:-D Musím se vrátit k výkonu týmu, je velká škoda, že to nedopadlo medailí. Sice jsem na místě nebyl, neviděl jsem ani jednu partii, ale souhlasím s tím, že nám tyhle "komerční" přestávky mezi koly vůbec nevyhovujou. Zatím vždy, jak se poličákům lehce povolily otěže, pak se už nikdy nevrátili do tempa. Tohle se můžná trochu podcenilo. Sice jsme hráli ještě o bronz v posledním kole, zde už je to taky dost o štěstí. Navíc když jsou to dva vyrovnané týmy. Podle ohlasů asi zasloužená remízy z obou stran, idyž samozřejmně prohra pro oba týmy.

16.06.2014 | 15:16

Ondřej Schaffer

Ilča už rok chodí do kroužku pro mírně pokročilé k tobě a né k začátečníkům. Nepochopil jsem nominaci na důležitý zápas s Kuřimí, která se ukázala jako chybná. Obrovský obdiv patří Ondrovi, který turnaj hrál s teplotou.

16.06.2014 | 15:01
Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici jedna:

Šachové novinky

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 right

Poslední zápasy

20.03.22

A

Vysoké Mýto

5,5:2,5

27.02.22 B Chotěboř C

6:2

20.02.22 C Lanškroun C
3:2
20.02.22 D M. Trnávka
2,5:2,5

Reporty a události odjinud

Chrudim-Hradec Králové, 5:3
Hodnocení zápasu 3. kola II. ligy.

odkaz |

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

Zázraky se dějí … ale ne dneska
Pavel Holásek o zápase s Poličkou ve 2. lize D.

odkaz |

Soutěže družstev – zahájeno!
Petr Ďoubal o 1. kolech 1. ligy a KP1.

 

 

odkaz |

Plichta s Poličkou
Přemysl Osička o zápase s Poličkou B v KPIIZ.


odkaz |

Řešitelské okénko

Kalendář

Poslední komentáře

[Úvodní kola šachové sezóny 2023/2024]
[ 26.11.2023 - 23:19 ] od David Schaffer
[Propozice FIDE Open Polička 2016]
[ 08.07.2016 - 12:45 ] od Joe9812
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 08:12 ] od David Schaffer
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 07:36 ] od Milan Londin
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 25.01.2016 - 15:24 ] od Jan Petrásek
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 24.01.2016 - 08:05 ] od David Schaffer
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 22.01.2016 - 19:43 ] od Adam Sodomka
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 21.01.2016 - 12:19 ] od Jan Petrásek