Prenosy

Online

Šachová rozhledna

2700chess.com for more details and full list

Gelerie

Aktuální akce

KP družstev mladších žáků
2.4.2022, Ústí nad Orlicí

výsledky |

Orlická šachovnice + KP dětí do 8 let
9.4.2022, Ústí nad Orlicí

propozice | výsledky |

MČR dětí do 8 let
9.-10.4.2022, Klatovy

propozice | on-line | výsledky |

18. Velikonoční turnaj mládeže
14.4.2022, Polička

propozice |

Partneři

image

 

image

 

Reklama

Kontakty

TJ Štefanydes Polička, z. s.
Luční 367
572 01 Polička
IČ: 49325230
DIČ: CZ49325230
č.ú.: 230199457/0300
datová schránka: udz7bif
e-mail: DSchaffer@seznam.cz

 

Předseda oddílu
Jan Smejkal
tel: 776 361 131
jansmejkalu@seznam.cz

Jednatel oddílu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Administrátor webu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Hrací místnosti
Dům Jordán
Tyršova 34
572 01 Polička

 

Hostinec U Mrštíků
Eimova 58
572 01 Polička

 

SVČ Mozaika Polička
nám. Bohuslava Martinů 85
572 01 Polička

 

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401
572 01 Polička

Po vítězství na sestupu

Ačkoliv z Poličky odjížděli stejným autem, tak o tom zřejmě ještě neví. Po ''dlouhatánské'' době se mi objevily na mailu hned 2! reporty o včerejším druholigovém vítězství našeho áčka nad AKISem Pardubice. Oba maily dělí 20 minut a postarali se o ně sourozenci Houškovi. :) Snad si tak zbytečně "nevystříleli" prah, on však něco pod náporem x té Plzně v Otakaru naznačoval i Petr!? :) Když jsme teda u toho závádění nových tradic a předávání štafet... :) Ve 2. lize zbývají už jen tři kola, ve kterých se áčko postupně střetne s Havlíčkovým Brodem, Ústím nad Orlicí a Polabinami B. Hráči našeho nejvýše postaveného družstva tak mají vše ve svých rukou, resp. hlavách. Pojďme však k hodnocení utkání 8. kola. Užijte si oba pohledy sourozenců Houškových! (DS) 

V neděli 16.2. nastoupilo naše áčko k osmému kolu 2.ligy. Sestava se rodila trochu komplikovaně. Můj záměr neměnit vítěznou sestavu z předchozího kola naboural pan Zeman, resp. jeho družstvo Lokomotiva Brno F, za které hraje ve stejném termínu. Ti narozdíl od nás hrají o postup a proto ho, celkem pochopitelně, nechtěli uvolnit. Po odmítnutí kapitána D družstva uvolnit Marka či Kristýnu jsem již začínala mít vrásky na čele. Naštěstí vše zachránil náš "mecenáš" Adam Sodomka.
     
V hrací místnosti jsme se sešli včas, takže jsme měli dost času na rozmyšlení taktiky. Oproti předchozím zápasům jsme si tentokrát zasedli na druhou stranu místnosti, kde soupeři do té doby vždy vyhráli. Pivo celému družstvu za vítězství tentokrát nabídl Petr. A vida, jedno pivo, a co to s hráči udělá:-). Ale to bych předbíhala....
     
Soupeři přijeli v jejich obvyklé sestavě. Pouze na 1. šachovnici nastoupil, jinak málo hrající Prandstetter a naopak nehrál pravidelně hrající Petuchov na 6.šachovnici. Rozdíl Ela na jednotlivých šachovnicích byl minimální, tudiž se dal čekat vyrovnaný souboj. Což se také potvrdilo.
     
Zápas se pro nás od začátku nevyvíjel špatně. Po půlhodině hry nabídl David ve vyrovnané pozici černými remízu, kterou soupeř po kratším zamyšlení přijal. 0,5-0,5
     
Jako další remizoval pan Lorenc, který útočně laděného soupeře podle mě k ničemu nepustil a získal tak cenný půlbod. 1-1
     
Další pořadí skončených partií jsem přesně nepostřehla, neboť jsem měla dost starostí s vlastní. Pravděpodobně potom vyhrál Petr, který si od začátku partie udržoval mírnou výhodu, kterou později realizoval sebráním 2 pěšců a soupeř vzdal. Vedeme 2-1.
     
Následovala výhra Tomáše Pokorného, o jehož partii toho moc nevím. Viděla jsem pouze krásný rozhodující taktický obrat, při kterém Tomášovi visely všechny figury, ale soupeř neměl žádnou šanci. Zvyšujeme na 3-1.
     
Poté prohrál Adam, který si tak vybral "nováčkovskou daň". Partii rozehrál výborně, soupeře přehrál. Potom se ale pustil do trochu bezhlavého útoku, kterému se soupeř ubránil, posbíral materiál a partii otočil. 3-2
     
Poté jsem prohrála i , když jsem při nestejných rošádách v oboustranně útočné pozici nenašla správné pokračování. Soupeř srovnal na 3-3.
     
V této chvíli to s námi nevypadalo dobře. Broňa na 7.šach. měl sice 2 pěšce víc, ovšem v nestejných střelcích a k vítězství tak hodně daleko. Na pětce se však Jardova původně dobrá pozice začala hroutit. Naštěstí soupěř v oboustranné časovce přehlédl Jardův "poslední špek" a partie se tak otočila v náš prospěch. Opět vedeme 4-3.
     
Za tohoto stavu dává Broňa s klidným srdcem partii za remízu a rozhoduje tak o našem vítězství 4,5-3,5.
     
Vítězství bylo důležitým krokem v boji o záchranu, paradoxně nás však v tabulce sesadilo z udržitelných pozic. Desátá Slávia Hradec "B" totiž vysoko porazila H. Brod, čímž nás dohnala jak na skóre, tak na počet vyhraných partií. Celkově se tak dělíme o 9. - 10. místo. V posledních třech kolech nás čekají výkonnostně slabší soupeři, které ale musíme bezpodmínečně porazit. Jinak by byly výhry v posledních dvou zápasech zbytečné.
    
Závěrem bych chtěla touto cestou poděkovat všem hráčům za bojovný výkon, který podali, někteří i přes zdravotní handicap. Doufám, že v nastoupené vítězné cestě budeme pokračovat i v dalších zápasech a půjde to i bez piva:-).

Magda Komárková

Polička A klesla na sestupové místo, přesto slaví...

I tak by se dal zhodnotit dnešní zápas, po kterém se situaci v boji o záchranu ve druhé lize značně komplikuje. Polička je v tabulce na 10. místě snad jen proto, že v abecedě je TJ Štefanydes až za TJ Slavia Hradec. Jiný důvod k tomu nevidím, protože body, skóre i vyhrané partie máme stejné. Nevím jaké je další pomocné hodnocení, možná výsledek na první šachovnici, ten máme horší, nebo snad zápas proti prvnímu? Ten zas máme lepší :-) Každopádně to budeme řešit až po posledním kole a to snad budou rozhodovat uhrané zápasové body. To že má Polička v posledních 3 kolech nejpřijatelnější los ze všech kandidátů sestupu je asi viditelné, ale stát se může ještě cokoliv, zvláště když se v těchto zápasech bude rozhodovat právě o sestupujícím.

K samotnému zápasu:

Výhra 4,5:3,5 je trochu šťastná, přesto i zasloužená. Na zvraty v zápase to bylo 1:1, na další neproměněné šance jsme vyhráli. Začnu u těch zvratů: Paščenko-Sýkora 1:0, soupeř v jasně vyhrané pozici snad i kvůli času zahrál nepochopitelné Vg1 a po dalším tahu odmítl i remízu špatným ústupem krále a daroval nám tak celý bod. Novotný-Sodomka 1:0 Adam jako nováček v Áčku si počínal velmi suverénně a postavil jasně lepší pozici, kterou jedním tahem zahodil a další nepřesností přišel i o šanci na remízu. Největší naší neproměněnou šanci vidím ve svojí partii. Houška-Vávra  1/2. Partii jsem sehrál velmi pěkně a vytvořil vyhranou pozici. Po největší chybě soupeře jsem však zvolil postup vedoucí jen do mírně lepší koncovky, kterou bych za jakéhokoliv jiného stavu než 4:3 pro Poličku jistě ještě tahal, Tady nebyl důvod a remíza byla vítaná na obou stranách. Snad jen škoda toho děleného 9. místa v tabulce. :-) Dvě partie skončily rychlou dělbou bodů: Hlavnička-Komárek 1/2. 7 tahů asi nemá cenu rozebírat... a Lorenc-Malivánek 1/2. Olda vytvořil lepší pozici, ale nenašel přesný postup k jejímu dalšímu vylepšení a remíza byla soupeřem přijata. I tady se dá mluvit o naší neproměněné šanci. A dostávám se k našim výhrám! Červený-Prandstetter 1:0 Petrovi se konečně partie povedla dotáhnout až do konce. Po klidném zahájení začal pozici vylepšovat a několika nepřesnostmi soupeře dokráčel až k celkem snadné výhře, kterou si jistě za předvedené výkony v ostatních letošních partiích zasloužil. Až se nechce věřit, že je to jeho první letošní výhra. Smutný-Pokorný 0:1 Asi největší soupeřova nevyužitá šance. Tomáš vytvořil celkem pevnou pozici, kde ale přeci jenom stál o fous hůře. S hodnocením počítače se mi to dobře radí, ale soupeřova oběť věže byla až moc ambiciózní a po pár přesných tazích matí dokonce Tomáš. Zbývá mi ještě partie Veselý-Komárková 1:0. Hodně ostrá partie, kterou přestože jsem viděl, dokážu ohodnotit jen díky počítači :-) Můj reálný pocit z partie byl, že to Magda asi neubrání... Chytrý stroj mi dává za pravdu a hodnotí to celou dobu za Magdu mírně horší, i když to docela lítá a dokonce v jedné pozici má Magda i velkou výhodu. S počítačem by ale neměl šanci nikdo a tak tvrdit, že jsme v téhle partii ztratili bod je hodně troufalé, ale při troše štěstí to remízka být klidně mohla. Nakonec nám ale nechyběla.

Příští kolo hrajeme v Havlíčkově Brodě, a pokud nechceme boj o záchranu ještě více dramatizovat, potřebujeme bodovat. Jelikož už snad známe ono klíčové motivační kritérium, které dvakrát vyšlo, tak tentokrát se k tomu po zápase hlásím já dobrovolně!

Broněk Houška 

Tabulka po 8. kole

Partie:


Databáze soutěže

Magdalena Komarkova | Zobrazeno: 3738× | Komentáře (5) | 17.02.2014 | 03:02

Bronislav HOUSKA

Leňi neboj, pivko si po případné výhře určitě všichni vychutnáme :-D a určitě to nebude poslední letošní pivo... ;-)

27.02.2014 | 16:46

Leňa

A Magdi dej chlapákúm pořádně na prdel :-) :-) :-) 8-)

26.02.2014 | 20:47

Leňa

:-)tak Vam přeji hodně uspěchu a Broni už si připrav ty slíbený pivka pro tvé drustvo :-) :-) :-) :-D

26.02.2014 | 20:44

David Schaffer

Téma reportáží, které jsi přislíbil napsat bych radši neotevíral. ;-)

Áčko včera do hry o sestup namočilo i AKIS, budou to ještě zajímavá závěrečná 3 kola.

Na KP1 jsem včera uzavřel zajímavou sázku s p. Paščenkem! :-)
Ne že bych chtěl někomu radit, ale dá se Chotěboř pít? :-D

17.02.2014 | 20:20

Adam Sodomka

To je ale najednou retortáží! To abych napsal i tu z 1. ligy dorostu, kde to válcujeme taky :-P Jinak věřím, že 2. liga se v Poličce bude hrát i příští sezonu. Ať zásluhou áčka, které čekají papírově nejslabší soupeři, nebo přičiněním béčka, které si to zase rozdá o první flek s Chotěboří v KP1.

17.02.2014 | 18:39
Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici jedna:

Šachové novinky

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 right

Poslední zápasy

20.03.22

A

Vysoké Mýto

5,5:2,5

27.02.22 B Chotěboř C

6:2

20.02.22 C Lanškroun C
3:2
20.02.22 D M. Trnávka
2,5:2,5

Reporty a události odjinud

Chrudim-Hradec Králové, 5:3
Hodnocení zápasu 3. kola II. ligy.

odkaz |

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

Zázraky se dějí … ale ne dneska
Pavel Holásek o zápase s Poličkou ve 2. lize D.

odkaz |

Soutěže družstev – zahájeno!
Petr Ďoubal o 1. kolech 1. ligy a KP1.

 

 

odkaz |

Plichta s Poličkou
Přemysl Osička o zápase s Poličkou B v KPIIZ.


odkaz |

Řešitelské okénko

Kalendář

Poslední komentáře

[Úvodní kola šachové sezóny 2023/2024]
[ 26.11.2023 - 23:19 ] od David Schaffer
[Propozice FIDE Open Polička 2016]
[ 08.07.2016 - 12:45 ] od Joe9812
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 08:12 ] od David Schaffer
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 07:36 ] od Milan Londin
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 25.01.2016 - 15:24 ] od Jan Petrásek
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 24.01.2016 - 08:05 ] od David Schaffer
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 22.01.2016 - 19:43 ] od Adam Sodomka
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 21.01.2016 - 12:19 ] od Jan Petrásek