nám. Bohuslava Martinů 85

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401

Zelený čtvrtek patřil šachu

Tradičně na Zelený čtvrtek přijíždí šachová mládež ze všech koutů Pardubického kraje (někdy i mimo něj) k nám do Poličky ku příležitosti sehrání dalšího ročníku Velikonočního turnaje mládeže. A letos tomu bylo již pojedenácté! Hrdě mohu prohlásit, že se nám podařilo vybudovat úspěšný turnaj, který bývá kvalitně obsazen. Znovu je pro nás velkou ctí záštita od náměstkyně hejtmana Pardubického kraje, Ing. Jany Pernicové!

Turnaj je zpravidla rozdělen do dvou výkonnostních kategorií. V „áčku“ hrají šachisté, jejichž jméno již je možné zahlédnout i na národní Listině osobních koficietů. „Béčko“ je určeno pro šachisty od 3. po 5. výkonnostní třídu.

Letos do Poličky zavítalo celkem 75 mladých šachistů. Lídrem „pelotonu“ byl čerstvě stříbrný medailista z MČR chlapců do 16 let, Jakub Půlpán z Polabin.

ELO turnaj

Právě Kubovi se na první on-line šachovnici natolik zalíbilo, že během 7 kol nebyl jediný důvod, aby jí opustil. Kuba i na šachovnici potvrzoval větší ratingový rozdíl mezi ním a zbytkem startovní listiny, jedinou remízu „daroval“ svému bratrovi a zaslouženě v turnaji zvítězil! Na jeho partie se můžete podívat v přiloženém přehrávači.

Další umístění už tak jasná nebyla a strhl se o ně velký boj. A to především, k našemu potěšení, mezi poličskými ať už současnými nebo bývalými extraligovými hráči. 2. místo nakonec „urval“ David Sion díky výhře v posledním kole nad Vítem Kapounem. Z vítězství nad Pepou Havelkou se v posledním kole radoval i Petr Pospíšil, který se tak dostal na 3. místo. Nejlepší pomocné hodnocení z Poličáků měl Kamil Petrásek, kterému se však v posledním kole vyhrát nepodařilo a v divoké partii remizoval s Honzou Marešem z Ústí nad Orlicí.

Z ostatních hráčů velmi dobře zahrála Simona Suchomelová ze Světlé nad Sázavou, která za nás hostuje v extralize dorostu. V posledním kole však dostala „neprůstřelného“ Kubu Půlpána a prohra jí odsunula na 9. místo. Jistě si však dobře zahrála.

Celkové 5. místo a pozici nejlepšího Oušťáka moc lidí od Vaška Grundmana asi nečekalo. 11. hráč z VÝKONNOSTNÍHO turnaje 2012 potvrdil to, že i za pouhý rok se dá udělat kus kvalitní práce. Stačí být do šachu enormně zapálený a on ten trénink jde tak nějak sám.

Turnaj VT

Zatímco u ELIstů jsem měl o papírovém favoritu jasno, tady mezi třinácti 3. VT babo raď! Ani tradiční sázka na vítěze se Sodíkem neproběhla, protože aspirantů bylo letos hned několik a nikdo neměl vyloženého „koně“.

Dlouho v turnaji vedl svitavský Anderle. Neustál však poslední 2 kola a nakonec skončil pod bednou. Přívětivého losu nakonec plně využil Michal Ročňák z Hlinska a pohár byl jeho! V posledních letech pokaždé platilo, že vítěz turnaj VT v dalším roce už byl mezi ELIsty. Tak ať to i jemu vyjde a tradici neporuší! Michalovi nakonec „kryl záda“ oddílový parťák Ondřej Novotný, který s půlbodem méně nakonec získal 2. místo. Oba hlinečtí borci se na závěr vyfotografovali s vedoucí 2. ligy D Katkou Šmajzrovou. Néé, že by kluci Katce předčasně nadbíhali, jestli by je přeci jen v dalším ročníku někam do té ligy neprostrčila, nebo dokonce by se z funkcionářské pozice stala celebritou (mailem člověku většinou nechodí prosby o fotografii či autogram, ale spíš o odstoupení z funkce :D), ale Katka v turnaji neprohrála a po zásluze brala 3. místo!

Pro nalezení pozice Poličáka si budete muset zascrollovat kolečkem myši v konečném pořadí. Nejlépe se umístili Dan Brokl (22. místo) a Míša Martínek (25. místo). Každý začátek je těžký a určitě bude líp, pokud tedy kluci budou vítat trénink s otevřenou náručí!

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.