nám. Bohuslava Martinů 85

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401

Plná jídelna šachu

O třetí lednové sobotě jsme v Poličce pořádali 3. kvalifikační turnaj mládeže v kategoriích do 14 a 16 let. Sjelo se k nám celkem 71 mladých šachistů ze všech končin Pardubického kraje. Velmi zajímavé boje se daly čekat v kategorii do 14 let, kde se opět sešla velmi slušná konkurence. A to ještě někteří nepřijeli nebo při jistotě postupu dali přednost "šestnáctkám". Nejstarší kategorie tak i díky tomuto faktu byla zatím nejobsazenější ze všech kvalifikací, i když to opět žádné terno nebylo. Finálová osmička má zde daleko "jasnější obrysy" než v kategorii do 14 let.

Poprvé jsme v Poličce dělali on-line přenos z mládežnického turnaje. I když v nejstarší kategorii by byly k vidění lepší šachisté, dali jsme přednost atraktivitě bojů mezi daleko vyrovnanějšími "čtrnáctkami", kde jsme navíc měli i větší počet oddílových reprezentantů.

Kategorie HD 14

Znovu se sešla solidní konkurence, ke které již tradičně dopomáhají talentovaní mladší hráči z kategorie do 12 let. Na online šachovnici se dlouho dařilo Patriku Žejdlíkovi z Polabin. „Přežil“ dokonce i ohroženou partii s poličskou Luckou Ambrožovou a v turnaji zvítězil se 6,5/7. Pro domácí je v letošní sezóně tato kategorie stěžejní. Dovolím si tvrdit, že na špičce zde hraje nejvíce našich šachistů. Bohužel se nám stále nedaří kvalifikační turnaj vyhrát, na druhou stranu si už několik našich hráčů účast ve finále prakticky zajistilo.

Nejlépe z našich skončil Kuba Nešpor, který tentokrát využil poměrně dobrý los a 3. místo mu velice pomáhá v průběžném pořadí. Stabilní kvalifikační výsledky má letos Honza Tulis, který skončil v Poličce čtvrtý a finálová účast ho prakticky nemine. Velmi slušně hrála i Lucka Ambrožová, která nezdar s Patrikem Žejdlíkem v posledních dvou kolech napravila a do osmičky se dostala (7. místo). Do osmičky se vešel Lukáš Pavlíček, který turnaj dobře rozehrál, ale z posledních 3 kol chtěl sám jistě víc než 50%.

Ondra Švanda se tentokrát od desítky nevešel. Zcela se mu obrátila partie s Honzou Tulisem a v posledním kole prohrál s pozdějším vítězem. Na předních stolech hrál dlouho i Michal Simon, pro kterého byla rozhodující partie s Vojtou Anderlem, která se snad 100x otočila a oba hráči si jí za rámeček rozhodně nedají. Nicméně i tak u něj v poslední době pozoruji nárůst výkonnosti a poctivým tréninkem a herní zkušeností bude za chvíli řešit zase jiné nedostatky své hry. Další poličští hráči se již bohužel do první poloviny konečného pořadí nevešli a snad se jim příště povede lépe.

Kategorie HD 16

Tuto kategorii jsme umístili do nedaleké klubovny ZŠ Na Lukách (samostatná učebna) a myslím, že to bylo dobré rozhodnutí. Starší žáci tak měli na svoje partie potřebný klid. Jistotu postupu do závěrečného finále po tomto turnaji získal Dominik Řezníček, který zremizoval svého největšího konkurenta Pepu Havelku z Lanškrouna a stal se zaslouženým vítězem turnaje! Nás těší 3. místo Honzy Česenka. I když podle svých slov měl na šachovnici víc než konečných 5/7. Čtvrý skončil Patrik Feltl. Ten to bude mít s postupem do finále těžší, jelikož předchozí turnaj vynechal a bodový odstup je větší, třeba však na posledním kvalifikačním turnaji své soupeře překvapí. Pepa Peřina porazil všechny tři výkonnostně slabší soupeře z Lanškrouna, ale proti nasazeným soupeřům z toho nic jiného než nula nebyla, a tak skončil přibližně na svých možnostech.

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.