Prenosy

Online

Šachová rozhledna

2700chess.com for more details and full list

Gelerie

Aktuální akce

KP družstev mladších žáků
2.4.2022, Ústí nad Orlicí

výsledky |

Orlická šachovnice + KP dětí do 8 let
9.4.2022, Ústí nad Orlicí

propozice | výsledky |

MČR dětí do 8 let
9.-10.4.2022, Klatovy

propozice | on-line | výsledky |

18. Velikonoční turnaj mládeže
14.4.2022, Polička

propozice |

Partneři

image

 

image

 

Reklama

Kontakty

TJ Štefanydes Polička, z. s.
Luční 367
572 01 Polička
IČ: 49325230
DIČ: CZ49325230
č.ú.: 230199457/0300
datová schránka: udz7bif
e-mail: DSchaffer@seznam.cz

 

Předseda oddílu
Jan Smejkal
tel: 776 361 131
jansmejkalu@seznam.cz

Jednatel oddílu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Administrátor webu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Hrací místnosti
Dům Jordán
Tyršova 34
572 01 Polička

 

Hostinec U Mrštíků
Eimova 58
572 01 Polička

 

SVČ Mozaika Polička
nám. Bohuslava Martinů 85
572 01 Polička

 

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401
572 01 Polička

MISTŘI !!!

Polička to dokázala! O druhém dubnovém víkendu vybojovala v Hlušicích historický postup do nejvyšší soutěže družstev mládeže - Extraligy dorostu ČR! Během celého víkendu jsme pro titul udělali maximum. V dnešním zápase posledního kola jsme si sáhli až na samotné dno. Málokdo věřil, že dokážeme zvítězit s Novým Borem 6:0 a i my samotní jsme v určitý moment naději ztratili! Ale dokázali jsme to! Celý tým táhl za jeden provaz a zaslouženě vyhrál! Mistrovský titul a postup do Extraligy dorostu ČR je věnován p. Františku Houškovi, který toho pro poličský (nejen) mládežnický šach udělal a stále dělá strašně moc! Podrobná reportáž zítra po oslavě. :) Výsledky zde!

Do Hlušic jsme se vydali již v pátek. Řekli jsme si, že prostě pro postup uděláme maximum, a kdyby se to náhodou nepovedlo, tak si aspoň nebudeme muset vyčítat to, že jsme v sobotu přijeli unavení, na poslední chvíli, bez nějaké pořádné předchozí domluvy atd. Nikdo s tím neměl problém, a tak jsme v pátek v 17.00 hod. vyrazili v plné sestavě cíl Hlušice. Cestou jsme ještě nabrali Honzu Česenka. V Chrudimi se naše cesty nečekaně rozdělili, děda nám ujel. :) Srazy jsme pořád oddalovali, jelikož nikde nešlo pořádně zastavit, až jsme dorazili do Hlušic. Honzové se ujali navigace, práce s mapou jim jde skvěle. Nebýt menšího zaváhání při odbočování na „kruháči“ za Hradcem, tak vše bylo na jistotu. :)

Po nezbytné prezenci jsme si vybalili a vydali do místní hospody. Někteří plánovali večeři, ti nad 18 let pivko a večeři. V hospodě bylo celkem dost zakouřeno, navíc nevařili. Sodík celou dobu řešil, že je to prakticky úplně šablonová hospoda jako v Trnávce. :) Večerka byla na celý víkend stanovena na 22:30 a jsem rád, že ji kluci bez problému dodrželi. Moc dobře si byli vědomi, o co se hraje.

V sobotu ráno jsme tedy bez zbytečného stresu vstali, skočili do obchodu nakoupit, ujistili se v přípravě, dohodli na taktice a šli na věc.

Prvním soupeřem víkendového boje byl Nový Bydžov. Nasazená jednička hned na úvod… V tabulce byl Bydžov hned za námi třetí, jelikož prohrál s Kobylisy. Odhad sestavy soupeře vyšel na 100%. Bylo jasné, že Baláček bude zkoušet titul s Vlašimí v Extralize dorostu.

Příprava celkem vyšla. Jedině u Petra se neočekávalo soupeřovo 1. d4. Petr se ovšem nezalekl, jako první vybudoval velmi dobrou pozici s pěšcem víc a útokem na krále. Potvrdilo se, že jeho soupeř s Elem 1400+ uzavřeným systémům nerozumí a rozhodně to od něj nebyla sázka na jistotu. Naopak. Za nedlouho jsme vedli 1-0. V tu chvíli bylo už jasné, že prohraje Honza Tulis. Tomu se nepovedla Skotská. Sice už základní varianty má naučené a obehrané, ale je potřeba, aby se na to podíval dál. V kritický okamžik zahrál ve variantě se Sc5 d5 místo běžného d6 a vznikl mu izolák, kterého se snažil bránit. Příliš pasivní figurky a výměna dobrého bělopoláka mu partii za nedlouho prohrály. V tuto chvíli už to začalo být zajímavé, na všech ostatních deskách přibližně rovina. U Kamila už nebylo moc figur ve hře, a tak soupeř přišel s remízou. Tu jsme se rozhodli odmítnout s tím, že by to měl Kamil ještě chvíli podržet. Kamil nejen, že pozici udržel, ale díky soupeřově nepřesnosti získal kvalitu a za nedlouho i celou partii. Poziční převahu získal Honza Česenek. Trpělivou hrou výkonnostně slabšího soupeře přehrál. Došel si také pro kvalitu a upravil na 3-1. Při tomto stavu jsme nabídli na 1. šachovnici remízu, kterou Martin Šedivý samozřejmě nepřijal. Tady vznikla věžovka, kde na dámském křídle měl hráč Bydžova volňáska zatímco na královském měl Marek 3 pěšce proti 2. Marek správně soupeře odřízl po 5. řadě, aktivizoval krále a šel si pro remis. Soupeř odmítl i druhou nabídku smíru, i když sám mimikou naznačoval, že by ji nejradši přijal. Bohužel rozhodla časová tíseň. Marek se do ní dostával čím dál tím víc, nervozitou dopustil prakticky v jiném případě nemožnou výměnu věží a vznikla prohraná pěšcovka. 3-2 Vše měl ve svých rukou David Sion. V souboji dvou neporažených hráčů sezóny se dlouho hrálo na jistotu. Ta skončila, když stav byl příznivější pro Poličku. Bydžovský mladík prostě musel vyhrát. Partie byla nakonec velice zajímavá. David získal kvalitu, nicméně tlak soupeřových figur ho donutil ji zase vrátit zpět. Rozhodl Davidův volný pěšec a časová tíseň soupeře. Byl z toho nakonec solidní výsledek 4-2 a Marka tak prohra mrzet příliš nemusela.

Zajímavé zprávy chodily z hrací místnosti Prahy. Ta hrála s Libercem B, který se přijel zachránit. Dvě partie se úplně otočili, navíc v té klíčové, která by Prahu zcela potopila, liberecký hráč „spadl“.

Odpoledne nás čekal oslabený Liberec C (přijeli pouze ve 4, v ranním kole byl zajímavý jejich souboj s Prahou B, souboj 4 proti 3). Taktika byla jasná - 6:0, musíme nahnat skóre, navíc toho samého soupeře má i Praha. Zároveň jsme Sokolíkům z Hradce vypsali odměny, když Prahu oberou.O našem odpoledním zápase se nemá smysl rozepisovat. Bylo to rychlé a jednoznačné. Se Sodíkem jsme trávili většinu času spíše v přízemí, kde probíhal avizovaný souboj našeho protivníka v souboji o postup do Extraligy dorostu. Pozice Hradce se nám po zahájení všude líbily. Praha přece jen byla na zadních šachovnicích zkušenější a nakonec tam partie otočila a soupeře přehrála. Jediná slečna Vítová nás potěšila. Zahrála opravdu velmi dobře a je vidět velký pokrok oproti zápasu, který hrála v zimě proti nám. Na třetí šachovnici zvítězil hradecký Tomáš Ptáček, který v remízové koncovce stejnopoláků možná zariskoval až moc. Nakonec se potvrdilo některých oblíbené: Risk je zisk a partii vyhrál. O výsledku tak rozhodovala 1. šachovnice za stavu 2,5:2,5. Se Sodíkem jsme venku pociťovali, že je to už opravdu blízko, já už pomalu chtěl jít pro klíče od auta, že pro tu bonboniéru do Bydžova zajedeme. Celkově závěrečnou partii určitě sledovalo víc Poličáků než spoluhráčů Jiřího Lhotky. Nevyšlo to. Hradecký hráč v kisně partii prohrál.

V ten moment jsme začali uvažovat, že už nevíme co udělat, aby nám to štěstíčko šlo naproti.

Večer jsme se pobavili o nedělním zápase s Libercem, který do Hlušic dorazil v silnější sestavě a mírné obavy byly na místě. Pokyny byly jasné. Bylo to zajímavé, týmu už prostě nestačí hrát na výhry. Ty už musí být samozřejmé. Jednoduše jsem stanovil, že musíme hrát na 6:0. Odvážné? Ne, to prostě tak muselo být, před hráči musely být ty nejvyšší cíle.

Po večeři jsme dali fotbálek, který byl většinou Polička proti Lanškrounu a zbytku. Lanškrounští šachoví fotbalisté nás celkově přehráli, ale poslední gól vstřelil David Sion. :)

Večerka v 22:30, my šli se Sodíkem ještě pro tři kuželky do nedaleké restaurace. Cestou potkáváme i vracející se hráče a trenéra Kobylis. Z toho ta poznámka Honzy Tulise, my šli do hospody jako tým. :D Zajímavé bude, až tam budeme chodit s klukama tak za 5 let jako tým. :D

Zpátky do budovy jsme se dostali přes polabinské pokoje. :) Jakto? Někdo nám zamkl! :) Adam při večerním rozboru situace řekl, že by bylo dobré si naše první vedení po 9. kole vytisknout, já mu na to odpověděl, že bude lepší, když si vytiskneme až konečné pořadí. :)

Nedělní zápas začal již v 8.00 hod. Soupeřem nám byl Liberec B, který v lize měl přesně opačné starosti než my. Jako první skončila partie Petra Pospíšila, který přešel do pěšcové koncovky, která už vyhrát nešla. Jediná partie víkendu, kterou si Petr za rámeček moc nedá. Naštěstí v tu chvíli už byly vyhrané 6., 5. i 3. šachovnice. Honza Tulis chytil soupeři střelce. Přesnou hrou nepřipustil žádné komplikace a získává cenný skalp soupeře s ELEm. Soupeř Honzy Česenka se pustil do hurá útoku, na jehož konci byla ztráta figury. Realizace neprobíhala úplně podle představ, ale nakonec vedeme 2:1. Další bod pro družstvo získává David Sion. Na soupeře zatlačil už od zahájení. Při opačných rošádách zabezpečil krále a „rozjel“ pěšcový val na soupeřova monarchu. Zvítězil díky matovým hrozbám na poslední řadě. Před ztrátou figury se soupeř vzdal. Na 1. šachovnici Filip Třešňák v Budapešťském gambitu nekorektně obětoval figuru. Marek si v ostré pozici musel dávat pozor a ani s figurou víc to nebylo jednoduché. Znovu se dostal do časovky, ovšem v pozici, která už neměla trvat dlouho. Marek si nechal dojít čas na pouhé tři sekundy, rychle zahrál vyhrávající tah, zmáčkl hodiny, tah zapsal a najednou soupeř reklamuje pád praporku. Jakto? Bohužel Marek nedomáčkl hodiny a ty mu nepřidaly 30s. V tu chvíli jsme tomu všichni nemohli uvěřit. Na šachovnici absolutně vyhraná pozice a na hodinách 0:00. Filip Třešňák sám řekl, že tah Marek udělal, když měl ještě 3s a navrhoval mu čas přidat, jenže to už nelze. Chyba byla jak na straně techniky, tak i na straně Marka. Na konečných 4,5:1,5 upravil Kamil, který ztrestal soupeřovu nedůslednost obětí věže, za kterou po sérii šachů získal dámu.

Dost jsem si sliboval od zápasu Kobylis s Ortexem Hradec Králové. Mladý a ambiciózní tým nepředvedl takový výkon, jako proti nám v zimě a jednoznačně podlehl 0,5:5,5. Jedině na třetí šachovnici jsem nerozuměl remíze. Hradecký hráč měl partii přivyhranou, remízou mohla skončit kdykoli, přesto přijal nabídnutou remízu.

Takže Praha zvítězila 5,5:0,5 a my 4,5:1,5. Skóre je naprosto stejné, ale jak jsme na tom s počtem vyhraných partií? Šli jsme to se Sodíkem zjistit a osobně jsem to neviděl příliš optimisticky. Překvapením pro mě bylo zjištění, že jsme před 10. kolem měli toto kritérium na +2! Teď z toho bylo už jen +1. To znamená, že v posledním kole budeme muset dát Novému Boru kanára, protože Praha udělá 100% stejný výsledek s oslabeným Libercem C. Žádný jiný výsledek nebyl možný, protože bychom vždy prohrály na skóre. Takové plány proti soupeři, který ani jednou v sezóně neprohrál 6:0!

Ve 13:00 hod. začal rozhodující boj s Novým Borem. Na zadních šachovnicích jsme měli poměrně velkou ELOvou převahu. Jako první dohrál Jan Tulis. Honza ukázal, že nepřipustí žádné komplikace a tlak ze sebe, co nejrychleji dostal. Soupeř mu nabízel jednu figurku za druhou, prakticky nekladl vůbec žádný odpor. Dál se prosazuje Petr, který ve hře dvou jezdců obětoval jezdce na f7, soupeř figuru ani nedobral! Po sérii výměn Petr partii dotáhl do vítězného konce. Na 3:0 zvýšil Honza Česenek, který o víkendu hrál velice trpělivě. Stejně jako v minulých partiích počkal na soupeřovu chybu, získal materiál a spolehlivě vyhrál. V tuto chvíli byl vyhraný už i Kamil. Dlouho jsme si docela s Adamem dělali starosti, čím to při výměnách lehkých figur chce vyhrát. Naštěstí si nechal střelce a ten získává napadením dámy a věže po diagonále kvalitu. Takže 4:0. Zatím to šlo jako po másle, teď už to tak nebude. David Sion zvolil agresivnější zahájení s tím, že se v tom soupeř ztratí. Naopak, soupeř měl sice jen 3. VT, ale hrál opravdu dobře. David se musel dlouho a přesně bránit. Spotřeboval poměrně dost času, ale zkušeně nepřipustil žádnou časovku. Na jednu stranu bylo vidět, že si novoborský hráč až tolik nevěří, protože se šel ptát na možnost nabídnutí remízy. Odešel s nepořízenou, protože by mu ji stejně nikdo nemohl přijmout. Davidova pozice se postupně začala zlepšovat. Soupeř připustil nějaký výměny, David schoval krále na h8 a začal realizovat protihru. Soupeře dostal pod tlak a zhruba po 3,5 hodinách získal kvalitu a 2 pěšce navíc. Tu pak vrátil, jelikož vznikla totálně vyhraná pešcovka. Vše tedy leží na Markovi, na naší 1. šachovnici, který hraje s talentovaným Jirkou Liškou. Právě z této partie jsme měli největší strach, jelikož novoborský hráč prohrál za celou sezónu pouze jednou a to v sobotu s Pepou Havelkou. V klíčové pozici (foto č. 1) měl Marek na začátku také 20 min. jako jeho soupeř, přemýšlel však 13 min. a poté zahrál Dg5. Podobná situace se opakovala ještě jednou s tím, že Marek došel na pouhé 2 minuty. To už jsme se se Sodíkem po sobě začali dívat, bylo nám jasné, že naše „akcie výrazně klesají“. Když se Marek zamyslel na potřetí a jeho čas šel pomalu pod 30s a stále nehrál, tak jsme opustili hrací místnost. V tu chvíli jsme byli naštvaní, zklamaní a jednoduše nastal moment, kdy už jsme absolutně vůbec nevěřili, že to Marek zvládne a partii vyhraje. Navíc v časovce už hrál strašně dlouho! A jak to chce vyhrát na minutě v tak komplikované pozici? Tohle prostě není možné vyhrát! Do hrací místnosti jsme se vrátili, Marek měl na hodinách 34 s, to znamená, že poslední tah udělal 4s před pádem praporku. Naštěstí i druhá strana hodin začal „dohánět“ tu první. Navíc Jirka Liška Markovi nabídl jednoho pěšce za to, že na jeho krále mohl koukat přes f sloupec. Když Markovi nabídl i c pěšce, tak náš hráč dlouho nevěděl, jestli „dar“ vzít nebo ne. Nakonec s mávnutím ruky, ať už se stane cokoli, pěšce dobral. V ten moment byl na minutě už i novoborský hráč. Situaci si nechtěl komplikovat a ihned připustil výměnu všech těžkých figur. Tím si někteří z houfu lidí asi o 30 lidech oddechli a oddechl si hlavně sám Marek. Najednou mu zbyli dva centrální volní pěšci navíc v koncovce lehkých figur a ani dvojice Liškových střelců jejich pochod nezastavila. Když jednoho z nich vyměnil a asi o dva tahy později zastavoval hodiny, propukla v hrací místnosti „bouře emocí“. 6:0! Vyšlo to! Vyhráli jsme 1. ligu dorostu a postoupili do Extraligy dorostu ČR! Neuvěřitelné po to všem, čím jsme si prošli! Několikaletá práce s touto partou lidí konečně slaví úspěch! Obrovský dík patří FM Martinu Červenému, který v minulém roce kluky velmi výkonnostně pozvedl, dále je motivoval a ukázal jim, že za úspěchem stojí pořádný kus dřiny.

Na přilehlé chodbě jsme si všichni vzájemně přáli a prostě prožívali euforii, které jsme se ještě nikdy nedočkali. Venku jsem rozdělal šampaňské, Sodík udělal show alá formule 1!Chci poděkovat všem hráčům! Dokázali to, co v našem městě ještě nikdo. Vytvořili skvělou partu, která se vzájemně doplňovala nejen na šachovnici! Celý závěrečný víkend byl opravdu velmi těžký, sáhli jsme si v určitý moment až na samotné dno psychických sil. Jsem moc rád, že o vítězství rozhodl právě Marek, odčinil tak vše, co mu v poslední době nevyšlo.

Moc díky i všem, kteří nás celý víkend podporovali a byli s námi! Celkové hodnocení bude možná někdy později, ale myslím, že ani nebude nutné. Všichni hráči zahráli opravdu dobře, na jejich bodové zisky se můžete podívat v databázi po zadání našeho družstva. Individuální výkony rozebírat nebudu, protože na to se u nás nehraje! Snad jen jediné jméno a mrzelo by mě, kdybych ho nenapsal. David Sion jako jediný hráč soutěže neprohrál (s výsledkem 10!/11) a nastoupil v každém kole.

Fotogalerie: © TJ Štefanydes Polička a Zdeněk Cach, kompletní fotogalerie na facebooku

Partie:


Databáze soutěže

David Schaffer | Zobrazeno: 5325× | Komentáře (21) | 17.04.2011 | 21:26

Jan Petrásek

Ještě jednou gratuluji všem zlatým klukům! Chci jim vzkázat, aby si nedělali nic z toho, že se najde někdo, kdo nevěří, že si extraligu udrží. Když budete tak skvělá parta jako dosud, určitě se Vám bude dařit! Klukům Pulpánovým jsme vždy jejich úspěchy přáli.Jsme krajané, tak bychom si měli navzájem přát.

28.04.2011 | 17:22

Zdeněk Šimek

Také gratuluju k postupu ! Co jsem tady četl, tak bych to vůbec neviděl pesimisticky, jak někteří jedinci (jedinec), ba spíše naopak... Když byla v ELD jeden rok Třebová, neměli jsme dívku a prakticky mladšího žáka, takže se od úvodu de facto prohrávalo 2:0, což je dost i u 8 členných družstev, natož u 6 členných...U vás je to ale úplně jiný případ...máte vyrovnané celé družstvo a na ela některých hráčů rozhodně nelze hledět, jelikož bývají u mládeže obecně zkreslená a na příští LOK může být všechno úplně jinak. Předpokládám taky (ale nevím), že za vás bude hrát Pepa Havelka a Kristýna Sabolová, což rozhodně nebude k zahození, myslím -li si to správně. Pro mě osobně nebude žádným překvapením, jestli budete hned první rok hrát finále A :-) Ale jak tady správně píšete, chce to jít do každého zápasu, jako když jste bojovali o postup.

26.04.2011 | 11:31

David Sion

my si sestup nepripoustime a urcite budeme bojovat az do konce.. jsou mozna lidi, kteří nam neveri, ale my jsme si to bojovnym vykonem vybojovali, a tak budeme pokracovat i v extralize ;-)..

25.04.2011 | 20:06

matej pulpan

preju vam abyste v extralize zustali

25.04.2011 | 19:42

David Schaffer

Babčert: to mě těší. :-) Jirka Liška hrál ale opravdu dobře a kdybychom 6:0 nepotřebovali, tak si myslím, že bychom ho tak dlouho netrápili...

anonym: Samozřejmě i to je možné. Ale slibuji, že uděláme maximum pro to, abychom extraligu udrželi! Jsou zde celkem reálné šance. Jsem rád, že nás aspoň někdo motivuje. 8-) Ta konečná radost a zlomení odporu Prahy (až napotřetí) za to vše stojí.

25.04.2011 | 19:40

matej pulpan

ja sem anonym .A ja nezavidim protoze mi uz extraligu hrajeme.ne ze bych nepral policce zustat v extralize ale je pravda ze sestoupi

25.04.2011 | 19:40

pepa kratky

pro anonyma: někdo je tu až moc chytrej :-) a když se ani nepodepíše tak je to o to větší chytrolín, který je rád, že je rád( nebo nic nedokázal a jen tiše závidí) :-). Pro kluky z Poličky je to velká šance si zahrát kvalitní šachy a určitě to nebude extraliga jen na rok !!

25.04.2011 | 19:14

anonym

polička v extralize nevydrží ani jeden rok!(tedy hned sestoupí)

25.04.2011 | 18:30

Babčert

6:0 s Novým Borem, to jste mi chlapi fakt udělali radost.:-D

22.04.2011 | 20:22

Jaroslav Hájek

To je moc krásný úspěch, nečekaný, ale po dlouholeté systematické práci jistě zasloužený. Vím, že je za tím hodně obětavé práce trenérů, organizátorů - vždyť se musí jezdit po turnajích, i rodičů. Přeji udržení v extralize dorostu a velký výkonnostní růst všech hráčů. Polička to potřebuje!

19.04.2011 | 20:57

Marvin

Gratuluju k postupu. Super výkon.

19.04.2011 | 07:31

Adam Sodomka

Pořád se ještě klepu. Po té obrovské smůle při zmáčknutých/nezmáčknutých hodinách s Libercem B se kluci neskutečně semkli. Rozebírat v komentáři poslední zápas nemá ani cenu, kdo u toho nebyl neví jaké to byly nervy. David stál hoooodně zle a Marek se od 20. tahu pral s půlminutou na hodinách a těžkou pozicí. Každej v místnosti nebo na chodbě ho nás odepsovali (musím se přiznat, že jsem měl stejný pocit). Nejlepší a nejdůležitější moment přišel až v závěru, kdy Marek po třičtvrtě hodiny hraní v časovce už neměl silu propočítat soupeřovu obět pěšce a jen mávl rukou, děj se vůle Boží a důležitého pěšce mu ukořistil. Od celého týmu vydřenej zápas až na kost.

18.04.2011 | 16:02

David Schaffer

Díky všem! Asi jsem pořád ve snu = pooslavovém stavu. :-D

MČ: Konečně jsme se toho dočkali! Gratulace patří i Tobě!

Tulda: zajímavé. :-D V pátek jsme chtěli zkusit večeři. Bohužel v Hlušicích nevařili, navíc tam bylo tak zakouřeno, že v sobotu byl raději na programu fotbal. :-) Jinak má Honza samozřejmě pravdu, rozvedu v článku.

Jen jedna malá ochutnávka než vyjde článek a nevím, jestli ještě dnes, protože stále nevím, co udělat dřív. Markova partie dospěla do stavu, kdy náš hráč hrál už snad 10. nebo 15. tah na minutě, Jirka Liška mu nabídl už druhého pěšce, Marek dlouho nevěděl, jestli vzít nebo ne. Bylo vidět, jak mu buší srdíčko, pak jen lehce mávl rukou (něco ve smyslu, ať už to dopadne jakkoli), pěšce dobral a čekalo se, co novoborský hráč. Naštěstí v té chvíli byl i mladý Jirka Liška na minutě, rozhodl se vyměnit všechny těžké figury a koncovku lehkých figur s dvěma pěšci méně už nezvládl.

18.04.2011 | 15:57

Tulda

Musím to sem napsat. Rozhovor doma: Tak máš Jendo radost viď. Mám, ale největší z toho, že jsme porazili Kobylisy. Proč zrovna z vítězství nad nimi ? Protože si myslím, že nejsou tým. Proč ? Protože my jsme šli do hospody všichni, ale oni né. No co dodat, takhle chápe týmovou hru desetiletý týmový hráč.

18.04.2011 | 15:01

Petrásek Jan

Veliká gratulace jak hráčům, tak trenérům! Udělali jste mi všichni ohromnou radost a já vám za to moc a moc děkuji! Přeji hodně úspěchů v Extralize!

18.04.2011 | 11:50

Michal Novotný

Borci, gratuluju. Pardubický kraj, olé!! Při zpáteční cestě z extraligy se Martin Č. jen rozplýval! :-)
Přeju vám v Poličce, abyste získali ještě větší chuť k práci s dětmi a mládeží !! Tohle musí být ohromná vzpruha! :-)

18.04.2011 | 08:09

Lubor

Blahopřeji mladým šachistům, jste skvělí

18.04.2011 | 07:19

pepa kratky

Davide a Sodíku gratulace a až budu na turnaji v Poličce tak to oslavíme :-D

18.04.2011 | 06:48

Sabol Marian

Supéééér! To je bomba! Přiznám se, že jsem vám moc nevěřil, ale o to víc vám to všem přeji. A hlavně Davidovi a Sodíkovi.

17.04.2011 | 23:37

Martin Červený

Borci, uvědomujete si, že jste dokázali to, co se nikdy nikomu z předchozích generací nepodařilo? Já jsem strašně šťastnej a moc všem gratuluju!!!

17.04.2011 | 22:11

Tulda

Gratuluji Všem, jste borci a toto je zasloužená odměna jak hráčů, tak trenérů.

17.04.2011 | 21:37
Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici jedna:

Šachové novinky

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 right

Poslední zápasy

20.03.22

A

Vysoké Mýto

5,5:2,5

27.02.22 B Chotěboř C

6:2

20.02.22 C Lanškroun C
3:2
20.02.22 D M. Trnávka
2,5:2,5

Reporty a události odjinud

Chrudim-Hradec Králové, 5:3
Hodnocení zápasu 3. kola II. ligy.

odkaz |

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

Zázraky se dějí … ale ne dneska
Pavel Holásek o zápase s Poličkou ve 2. lize D.

odkaz |

Soutěže družstev – zahájeno!
Petr Ďoubal o 1. kolech 1. ligy a KP1.

 

 

odkaz |

Plichta s Poličkou
Přemysl Osička o zápase s Poličkou B v KPIIZ.


odkaz |

Řešitelské okénko

Kalendář

Poslední komentáře

[Úvodní kola šachové sezóny 2023/2024]
[ 26.11.2023 - 23:19 ] od David Schaffer
[Propozice FIDE Open Polička 2016]
[ 08.07.2016 - 12:45 ] od Joe9812
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 08:12 ] od David Schaffer
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 07:36 ] od Milan Londin
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 25.01.2016 - 15:24 ] od Jan Petrásek
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 24.01.2016 - 08:05 ] od David Schaffer
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 22.01.2016 - 19:43 ] od Adam Sodomka
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 21.01.2016 - 12:19 ] od Jan Petrásek