nám. Bohuslava Martinů 85

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401

DDM Kamarád hostil poslední kvalifikaci

Do České Třebové dnes dorazilo 43 dětí za jediným účelem - sehrát závěrečné 4. Kvalifikační turnaje PDŠS do 10 a 12 let. Bylo zde možné spatřit spoustu známých tváří, přece jen někteří stále neměli postup do finále jistý, ale také některé nové hráče, např. z Vysokého Mýta nebo Dačic. Polička poslala do České Třebové takovou mini výpravu o 4 hráčích.

Kategorie HD 10

Už to není jako v prvních kvalifikacích, to nejlepší se sejde až ve finále a až tam každý „odhalí své karty“. Dnes ze silné pětky hráli jen 2 a taktéž to pro mě bylo překvapení, čekal jsem, že budou trápit dvanáctky. Vyhrál Marek Bílek z Polabin, který dnes nenašel soupeře. Hned za ním skončil svitavský Lukáš Pavlíček a na třetí místo se poprvé probojoval náš Adam Švanda! 3. místo si zasloužil, hrál dobře, nějaká ta chyba v partii se stále sice najde, ale postoupit do finále o 2 roky dřív, co chtít víc. :)

Druhým poličským reprezentantem byl Tadeáš Ulrich. Před touto kvalifikací hrál dvě předchozí soboty pro něj stále ještě silné rapidy (Oddílový přebor a Orlickou šachovnici), a tak byl dobře připravený a hlavně odhodlaný si spravit chuť. A to se mu povedlo, 4 body = 7. místo, parádní výsledek. Jeho hra už začíná mít myšlenku a zlepšení je vidět kroužek od kroužku. Škoda, že se účastnil jen dvou kvalifikací, boj o finále KP by se ho jistě také týkal. Příští rok to vyjde! ;)

Postupující a náhradníci do finále KP PDŠS v kategorii do 10 let, Pardubice, 14. - 15. 5. 2011:

Do reportáže v minulém roce jsem zahrnul i takové malé hodnocení úspěšnosti jednotlivých oddílů. Kategorii do 10 tedy vládly: Hlinsko, Polabiny a Polička (2 postupy), Svitavy a Ústí nad Orlicí (1 postup).

Kategorie HD 12

Do České Třebové nedorazil nejúspěšnější letošní hráč této kategorie Patrik Žejdlík, a tak bylo samozřejmě vyloučeno, že by vyhrál všechny 4 letošní kvalifikace. Nejlépe se dnes dařilo Adamu Kolomému, který se od 3. kola dostal na 1. stůl a už se ho nevzdal. Dvanáctkám se pokusili znepříjemnit hru i jistí postupující do 10 let. Nejlépe se to podařilo našemu Ondřeji Švandovi, který skončil na výborném 2. místě! Nejvíce se mi líbily zárodky jeho nejrůznějších kombinací, sice při nich pokaždé přehlídl jedinou slušnou protišanci soupeře, ale to, že Ondra začíná velmi pěkně kombinovat, mě příjemně překvapilo, proto se ty šachy snad hrají, ne? Medailová umístění doplnil Ondřej Cach.

"Nepopulární" bramboru získal Honza Tulis. Znovu ovšem předvedl vysoký standart a jeho výsledky v této kategorii byly letos stabilní. V této kvalifikaci o nic nešlo, přijdou důležitější zápasy a turnaje a při pravidelném tréninku to bude velmi dobré.

Hráč s nejvyšším ELEm pro danou kategorii: Půlpán Matěj 1756 2222 ŠK Polabiny

V této kategorii je oddílová příslušnost postupujících již různorodá. Prakticky všichni „krajští šachoví tygři“ mají ve finále svého zástupce. Kdo se připraví nejlépe?

David Schaffer

Protože je to hráč s nejvyšším ELEm v dané kategorii a podle rozpisu z úvodu sezóny má automaticky zajištěn postup do finále. V tuto chvíli se tedy může rozhodnout pro finále HD 12 nebo HD 14, nebo také pro možnost jakékoli finále KP vůbec nehrát.

04.04.2011 | 12:29

Marvin

Zajímalo by mne, proč uvádíte Matěje Pulpána jako postupujícího v kategorii HD12, když nesehrál jediný turnaj v dané kategorii. Odehrál 1 kvalifikaci v HD14, kterou s přehledem vyhrál, takže pokud bude chtít hrát finále (což vzhledem ke stříbru z nedávného MČR nemá zapotřebí), měl by hrát v HD14.

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.