 Jak už jsme informovali, o tomto víkendu se sjeli nejmladší čeští šachisté v doprovodu svých trenérů a rodičů do Junior centra Seč k sehrání Mistrovství Čech do 8 a 10 let. Polička měla zastoupení v kategorii do 8 let a oběma Švandovým se více než dařilo! Ondra prohrál pouze s vítězem (9/9) a stal se vicemistrem Čech do 8 let!!! Gratulace! Adam se dnešními 3/3 dostal na 50% a až v této kategorii bude hrát oprávněně, tak se vůbec nebojím napsat, že je velká šance navázat na Ondrův výkon.
Jak už jsme informovali, o tomto víkendu se sjeli nejmladší čeští šachisté v doprovodu svých trenérů a rodičů do Junior centra Seč k sehrání Mistrovství Čech do 8 a 10 let. Polička měla zastoupení v kategorii do 8 let a oběma Švandovým se více než dařilo! Ondra prohrál pouze s vítězem (9/9) a stal se vicemistrem Čech do 8 let!!! Gratulace! Adam se dnešními 3/3 dostal na 50% a až v této kategorii bude hrát oprávněně, tak se vůbec nebojím napsat, že je velká šance navázat na Ondrův výkon.
Na Seč jsem se bohužel nevypravil, čehož teď tak trochu lituji. Vsadil jsem vše na slib pořadatele, že bude každá kategorie přenášena on-line. Když byl Ondra v 2. kole vylosován na 1. stůl (souboj 1. s 2. podle konečného pořadí) napsal jsem Sodíkovi, ten si skočil pro lahváče a už jsme se těšili, jak si historicky druhé vystoupení poličského mládežníka na on-linu vychutnáme. Jenže… Koukám a pořadatel přenáší sice 3 šachovnice, ale jen z kategorie do 10 let. Dívat se na neprosazení g a h volných pěšců ve věžovce nebo na vzdání se v následující partii: 1. e4 e5 2. f4 f6? 3. fxe5 fxe5 4. Dh5+ g6 5. Dxe5+ +- místo na jistě zajímavé souboje na 1. desce HD 8, je trochu na zamyšlenou. 
Ondra po včerejší prohře s pozdějším vítězem neztratil odpoledne ani půl bodu. V sobotu odjížděl s tím, že by se mu ten pohár pro nejlepší tři doma líbil. Adamovi se nepovedl začátek turnaje, ve druhé třetině ovšem zabral a v poslední sobotní partii měl již dámu víc. Soupeř nějakým záhadným způsobem využil nepozornosti nejmladšího poličského hráče a zahrál třikrát. Adam si toho ovšem všiml, ale bál se jít za rozhodčím.
V neděli jsme v tenisové hale všichni mysleli na výsledek 7. kola. Okolo 9.00 přišla sms, že Ondra vyhrál a hrálo se hned lépe. :) Cca v 11.00 byla na světě remíza a o všem tak rozhodovala poslední partie. Soupeřem byl v krajském derby Erik Žejdlík. Oba odehráli dobrý turnaj a teď by se navzájem měli připravit o medailové umístění… Los je někdy nevyzpytatelný. Po zajímavém průběhu Ondra nakonec vyhrál a stříbro bylo doma (snad i splněná 3. VT)!!! Adam v neděli 100% odčinil některé sobotní partie a s konečným 22. místem (42 účastníků) panuje v Poličce taktéž velká spokojenost. 
Čtvrtým zástupcem, lépe zástupkyní Pardubického kraje byla Veronika Holásková z Ústí nad Orlicí, která získala stříbrnou medaili v kategorii D8 a konečné 14. místo je také moc pěkné! Gratulace!
V kategorii do 10 let měl náš kraj celkem 7 zástupců. Od medailí bylo přece jen tentokrát daleko. Nejlépe se umístili Matěj Kupsa na 11. místě a Adam Brejša na 13. místě (oba Lanškroun). Další pořadí na webu PDŠS.
Původně jsem poslední odstavec chtěl věnovat některým „neposedným“ tatínkům a jejich zasahování do partií i u těch nejmladších, které prý i na Seči proběhlo, ale stejně to nemá smysl, protože to je asi běh na dlouhou trať.
Fotogalerie: © http://chess-svetla.cz/











 KP družstev mladších žáků
KP družstev mladších žáků
 MČR dětí do 8 let
MČR dětí do 8 let 18. Velikonoční turnaj mládeže
18. Velikonoční turnaj mládeže



 
  Zobrazeno: 4774× |
 Zobrazeno: 4774× |  
  18.10.2010 |
 18.10.2010 |  00:04
 00:04
	 
 ....pořádně to vykosil
....pořádně to vykosil

 Poličský odchovanec a hráč "A" týmu Ondřej Švanda se dnes ve Špindlerově Mlýně stal vicemistrem ČR juniorů! Gratulujeme! Ondra v 11 kolovém turnaji uhrál 8 bodů. V konečném pořadí ho o pouhého půl bodu předstihl Marek Míča z Beskydské šachové školy. Na třetím místě skončil Adam Frank. Výsledky naleznete
Poličský odchovanec a hráč "A" týmu Ondřej Švanda se dnes ve Špindlerově Mlýně stal vicemistrem ČR juniorů! Gratulujeme! Ondra v 11 kolovém turnaji uhrál 8 bodů. V konečném pořadí ho o pouhého půl bodu předstihl Marek Míča z Beskydské šachové školy. Na třetím místě skončil Adam Frank. Výsledky naleznete  Ve Wijk aan Zee dnes skončil prestižní šachový „superturnaj“ Tata Steel 2022. Kromě špičkového Masters se hrál i „B“ turnaj Challengers, kde české barvy hájil nadějný Nguyen, Thai Dai Van. Kouzlo turnaje Challengers je v tom, že vítěz „postupuje“ do příštího ročníku Masters, čehož před lety využil např. David Navara. V obou turnajích hrálo 14 šachistů systémem každý s každým.
Ve Wijk aan Zee dnes skončil prestižní šachový „superturnaj“ Tata Steel 2022. Kromě špičkového Masters se hrál i „B“ turnaj Challengers, kde české barvy hájil nadějný Nguyen, Thai Dai Van. Kouzlo turnaje Challengers je v tom, že vítěz „postupuje“ do příštího ročníku Masters, čehož před lety využil např. David Navara. V obou turnajích hrálo 14 šachistů systémem každý s každým.  Od 18. 12. do 24.12. 2021 se v Baku hraje 7.ročník memoriálu předčasně zemřelého velmistra Vugara Gashimova. Pro české šachisty je tento turnaj zajímavý jednak účastí Davida Navary a jednak zcela neobvyklým systémem. Osm šachistů hraje každý s každým dvě partie v rapid šachu a dvě partie v blesku a kromě toho má každý možnost výběru hrát jednu partii se soupeřem, kterého si vybere. Turnaj hrají velmistři (podle ELA před turnajem) Caruana, Mamedyarov, Rapport, Anand, Karjakin, Navara, Mamedov a Asadli.
Od 18. 12. do 24.12. 2021 se v Baku hraje 7.ročník memoriálu předčasně zemřelého velmistra Vugara Gashimova. Pro české šachisty je tento turnaj zajímavý jednak účastí Davida Navary a jednak zcela neobvyklým systémem. Osm šachistů hraje každý s každým dvě partie v rapid šachu a dvě partie v blesku a kromě toho má každý možnost výběru hrát jednu partii se soupeřem, kterého si vybere. Turnaj hrají velmistři (podle ELA před turnajem) Caruana, Mamedyarov, Rapport, Anand, Karjakin, Navara, Mamedov a Asadli. V pátek 10. prosince 2021 skončil jedenáctou partií souboj obhájce titulu Magnuse Carlsena a vyzývatele Jana Nepomniachtchiho o nového mistra světa v šachu. Nakonec o nového mistra světa nejde, protože se jím popáté v řadě stal Magnus Carlsen, který „kraluje“ od roku 2013. Značná očekávání, že půjde o napínavý souboj, byla podle mě naplněna tak napůl.
V pátek 10. prosince 2021 skončil jedenáctou partií souboj obhájce titulu Magnuse Carlsena a vyzývatele Jana Nepomniachtchiho o nového mistra světa v šachu. Nakonec o nového mistra světa nejde, protože se jím popáté v řadě stal Magnus Carlsen, který „kraluje“ od roku 2013. Značná očekávání, že půjde o napínavý souboj, byla podle mě naplněna tak napůl. Tradičně na Bílou sobotu proběhl v Městečku Trnávce bleskový turnaj. Již 32. ročník znovu skvěle zorganizoval současný starosta Moravské Třebové, JUDr. Miloš Izák. V sále místního kulturního domu se
Tradičně na Bílou sobotu proběhl v Městečku Trnávce bleskový turnaj. Již 32. ročník znovu skvěle zorganizoval současný starosta Moravské Třebové, JUDr. Miloš Izák. V sále místního kulturního domu se  Již 14. Velikonoční turnaj mládeže uspořádá v pátek 26. 3. 2016 v prostorách školní jídelny ZŠ Na Lukách TJ Štefanydes Polička.
Již 14. Velikonoční turnaj mládeže uspořádá v pátek 26. 3. 2016 v prostorách školní jídelny ZŠ Na Lukách TJ Štefanydes Polička.  Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016  O 4. adventní neděli (20. 12.) se v poličské sokolovně sehraje Oddílový přebor v rapid šachu 2015. V letošním roce bude sehrán k uctění památky Jaromíra Paščenka, který se ho letos už bohužel nezúčastní. Propozice turnaje naleznete
O 4. adventní neděli (20. 12.) se v poličské sokolovně sehraje Oddílový přebor v rapid šachu 2015. V letošním roce bude sehrán k uctění památky Jaromíra Paščenka, který se ho letos už bohužel nezúčastní. Propozice turnaje naleznete  Ve dnech 13. - 17. 11. 2015 se v Doksech konalo Mistrovství Čech mládeže do 10 let. V turnaji startovalo celkem 58 dětí, které přijely bojovat o 8 postupových míst na březnové MČR mládeže. Skvělého úspěchu dosáhl Michal Ďuriančík, který v 9 kolovém
Ve dnech 13. - 17. 11. 2015 se v Doksech konalo Mistrovství Čech mládeže do 10 let. V turnaji startovalo celkem 58 dětí, které přijely bojovat o 8 postupových míst na březnové MČR mládeže. Skvělého úspěchu dosáhl Michal Ďuriančík, který v 9 kolovém  
					
				

 Chrudim-Hradec Králové, 5:3
Chrudim-Hradec Králové, 5:3 Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5 KP II – východ – 4.kolo
KP II – východ – 4.kolo 3. kvalifkační turnaj KPJ
3. kvalifkační turnaj KPJ Zázraky se dějí … ale ne dneska
Zázraky se dějí … ale ne dneska Plichta s Poličkou
Plichta s Poličkou




Taky se přidávám ke gratulantům. Je moc fajn, že máme v Poličce tak šikovné děti (i trenéry). Teď jen neusnout na vavřínech