nám. Bohuslava Martinů 85

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401

Polička na MČR škol 6. - 9. tříd

Letošní MČR družstev škol v kategorii 6. - 9. tříd hostí Vyškov. „Slavnostní výstřel“ zazněl v Hotelu Dukla ve 13.30 hod. Dorazilo všech 29 přihlášených družstev. Pardubický kraj reprezentují ZŠ Na Lukách Polička a ZŠ Semezice z Padubic.

Letošní MČR družstev škol v kategorii 6. - 9. tříd hostí Vyškov. „Slavnostní výstřel“ zazněl v Hotelu Dukla ve 13.30 hod. Dorazilo všech 29 přihlášených družstev. Pardubický kraj reprezentují ZŠ Na Lukách Polička a ZŠ Semezice z Padubic.

Turnaj má devět kol, které se hrají tempem 2x30 minut. O pořadí rozhoduje počet olympijských bodů. ZŠ Na Lukách Polička byla dva rok zpět 13., takže je co překonávat.

Nasazenou jedničkou je Uherské Hradiště, které poličští borci „vyfasovali“ hned v prvním kole. Střetnutí bylo podle výsledku jednoznačné. 0-4 Kamil podle vlastních slov měl lepší pozici a potřeboval by tak 10 minut navíc.

Po debaklu přišly 4 výhry (jednou dokonce vrácení kanára zpět do klece) v řadě a po 5. kole jsou na průběžném 7. místě (15. nasazení). Kamil už nikde nenechal ani remis a ostatní se zatím dobře doplňují.

S ubytováním jsou nadmíru spokojeni. Charakterizovat to lze slovy Kamila: „Ty jo, je to tady fakt skvělý. Jsme tři a Pospy k nám dolezl s přistýlkou. Je to daleko lepší než v Harrachově. Koukáme na telku, je tu vlastní sprcha, záchod…“ :D

Podle mého názoru se ve Vyškově dá hrát opravdu s každým a kluci mi to potvrdili. Jen asi Boršice a Uherské Hradiště jsou postavené tak, že jim těžko bude někdo konkurovat. Poličským nejslabším článkem je zatím Honza Punar. Jeho body by měly zítra rozhodovat. Udržet 4. desku by mělo být primárním cílem.

V 6. kole mají černými ZŠ Načeradec, za který hrají vlašimští (pravonínští) mladíci. Ti jsou v průběžném pořadí na 3. místě, ale porazit se určitě dají. Petr dostal jednoznačný úkol: udělat zítra 4/4. :) Doufám, že si moje slova vzal k srdci. :)

Jediné, co bych pořadateli vytknul, je pozdní zveřejnění přihlášených týmů a soupisek. Nižší kategorie je na chess-results již teď. Článek se pokusím průběžně během zítřka doplňovat. Postřehy z ostatních webů najdete v odkazech pod článkem.

Středa 10:00 - 6. kolo kluci těšně prohráli se ZŠ Načeradec. Podle vlašimského webu rychle prohrál Honza Punar. Kamilův soupeř byl v časovce, ale nic víc než remis na jedničce z toho nebyla. Nyní Polička hraje s dalším vlašimským týmem - ZŠ Dolní Kralovice. Prohrát stihl už Petr, který si zřejm někde nechal chytit dámu. :(. Kamil dál pokračuje ve skvělém ětempu, poráží Patrika Pýchu (1662). Bohužel prohrál znovu Honza Punar, který šel do věžovky bez dvou piků. Bod přidal David Sion, a tak v 7. kole celková reíza 2:2. Kluci držíprůběžné 8. místo.

11:00 - V předposledním kole jsme vyfasovali Gymnázium TGM Zastávka U Brna. Kamil remizoval se silným Rudolfem Zezulou (1951). David i Petr přidali po bodu a vítězíme 2,5:1,5! Drzřte pěsti do posledního kola! Naším soupeřem budou silné Boršice, které bojují se Starým Městem o vítězstvá v turnaji. Los poslední kola k nám štědrý není. Dva roky zpět to byl Frýdek-Místek, teď Boršice. Nevadí, kluci bojujte!

12:24 Tak kluci prohráli vysoko 0,5-3,5. Kamil zároveň přichází o první místo za výkon na první šachovnici... Konečné 15. místo je v tak dobře rozehraném turnaji určitě zklamáním. Před kluky se dostaly i týmy, které většinu turnaje odehrály na horších pozicích... Ale myslím, že ostudu určitě neudělali a nebýt posledního kola, tak konečný dojem z turnaje je jistě daleko lepší.

výsledky

propozice

zpráva na Jihomoravském šachovém svazu (dnes večer)

Článek na TJ Spartak Vlašim

David Schaffer | Zobrazeno: 4897× | Komentáře (6) | 30.03.2010 | 20:52

David Schaffer

Kluci budou určitě zklamaní... Honza Punar byl na 4. vyloženě slabý. Možná by tam lépe zahrál Honza Tulis... Petr měl udělat také daleko více bodů... Jinak kluci na prvních šachovnicích dost solidní výkon.
Je to fakt škoda. :-/

31.03.2010 | 12:46

Pavel Holásek

Tak nešťastné poslední kolo ... to taky známe, tuším v r.2004 jsme hráli v desítce a po posledním kole spadli na 17. místo. Škoda.

31.03.2010 | 12:36

Michal

Do očí bijící je postup Havlíčkova Brodu na 7. místo po výhře nad posledním celkem ZŠ Teplá - 4:0 !:-O

31.03.2010 | 12:33

Adam Sodomka

Kamil a David 6/9 to jde, ale Petr jen 4/9 a Honza dokonce jen 2,5/9!!! Tady ty body chyběli. A to stačilo opravdu málo, aby byli do desítky.:-(

31.03.2010 | 12:27

Michal

Tak Sezemice jsou před Poličkou, neuvěřitelné...8-)... o půl bodu....

31.03.2010 | 12:10

Kamil skvěle, Polička do toho! (Ale opovažte se být líp než pátí :-) !)

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.