Prenosy

Online

Šachová rozhledna

2700chess.com for more details and full list

Gelerie

Aktuální akce

KP družstev mladších žáků
2.4.2022, Ústí nad Orlicí

výsledky |

Orlická šachovnice + KP dětí do 8 let
9.4.2022, Ústí nad Orlicí

propozice | výsledky |

MČR dětí do 8 let
9.-10.4.2022, Klatovy

propozice | on-line | výsledky |

18. Velikonoční turnaj mládeže
14.4.2022, Polička

propozice |

Partneři

image

 

image

 

Reklama

Kontakty

TJ Štefanydes Polička, z. s.
Luční 367
572 01 Polička
IČ: 49325230
DIČ: CZ49325230
č.ú.: 230199457/0300
datová schránka: udz7bif
e-mail: DSchaffer@seznam.cz

 

Předseda oddílu
Jan Smejkal
tel: 776 361 131
jansmejkalu@seznam.cz

Jednatel oddílu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Administrátor webu
Mgr. David Schaffer
tel.: 731 012 518
DSchaffer@seznam.cz

 

Hrací místnosti
Dům Jordán
Tyršova 34
572 01 Polička

 

Hostinec U Mrštíků
Eimova 58
572 01 Polička

 

SVČ Mozaika Polička
nám. Bohuslava Martinů 85
572 01 Polička

 

Školní jídelna ZŠ Na Lukách
Švermova 401
572 01 Polička

Krajský přebor II - východ 5. kolo

TJ Štefanydes Polička "B"- TJ Jiskra Ústí nad Orlicí "C" 4,5:3,5

Jak jsme v minulém roce končili, tak jsme letos začali. Vítězně. 4,5:3,5! O půl deváté ráno máme sraz společně s hráči céčka v SVČ Mozaika. Venku je chumelenice, tvoří se závěje. Nedivme se, vždyť je zima! Myslím si, že jsou dnes všichni rádi v hrací místnosti. Uvidíme, zda naši soupeři v tomto počasí dorazí. Část našeho mužstva neponechala nic náhodě, a proto vylaďovala formu v sobotní přípravě na běžkách.

Náš soupeř Ústí nad Orlicí dorazil včas, a tak začátku utkání nic nebránilo. Po chvíli dorazil i soupeř z Hlinska našemu céčku. 

Oba týmy byly oslabeny o dva hráče ze základní sestavy. I přesto slibovalo utkání zajímavý souboj a nemělo jednoznačného favorita, což nakonec potvrdil konečný výsledek.

První vzal remízu Zdeněk. Po výměně dam a několika figur na šachovnici nikdo neměl výhodu. I tak by to byla v příštím tahu třikrát opakovaná pozice.
Jako druhý jsem skončil . Zahájení si za rámeček nedám. Mohl jsem ztratit pěšce, naštěstí si toho soupeř nevšiml. Nevěděl jsem co s tím a když mi soupeř nabídl půlku, tak jsem ji přijal.
Nejnadějněji, alespoň opticky vypadala ze začátku pozice Davida, kdy vytvářel jednoduché leč účelné hrozby. Postupně však jeho protihráč hru vyrovnával a po zisku pěšce se zápas dostal do fáze, kdy soupeř měl c pěšáka, za kterého by musel David dát figuru.
Hned v zápětí se začala vyhrocovat situace na 6. šachovnici. Kuba obětoval figuru. V zápětí eliminoval bezprostřední tlak na svého krále, a když již v časovce získal materiál zpět a dokonce i figuru navíc, bylo zřejmé, že stav se vyrovná. Kuba konečně zabral a hned bylo veseleji.
O několik okamžiků později se již rozebírala partie u Miloše. Dle mého názoru, po taktické střední hře, kdy se oba hráči dostali do časovky, v které Miloš získal nepatrně opticky navrch, se hráči domluvili na další remis.
Rozhodující výhodu na naši stranu přinesl Martin, který vstupoval do koncovky s dvěma pěšci navíc a svoji dobře rozehranou partii dovedl do šťastného konce. Důležitý bod. Paráda! Vedeme 3,5 : 2,5. Navíc
Martin, byť z pozice náhradníka nabral v našich zápasech famózní formu (4 ze 4) a stává se důležitým pilířem našich zápasů.
Teď už stačí získat aspoň půlku (lépe více), abychom nekončili s prázdnou. Rozhodnutí přišlo na prvních dvou šachovnicích. Kristýna to velmi dobře ,,pochopila“ a remizovala. Celou hru postupně získávala větší tlak na dámském křídle, přesto její soupeř vše ustál. A tak výsledek byl asi zasloužený a spravedlivý.
Vše na svých bedrech měl pan Zeman, u něhož jsme očekávali, že snad neprohraje, protože vstupoval do koncovky (věžovky) s pěšcem navíc. I přes menší zápletku partie nakonec skončila také půlkou.
Vítězství, byť co nejtěsnější, nás snad ,,nabudí“ ještě více do dalších utkání
.

Ladislav Klima | Zobrazeno: 2204× | Komentáře (15) | 20.01.2010 | 16:46

Honza Pokorny

Jak má být člověk při chuti, když druhej den dělá státnice a v neděli proti Poličce B vůbec neměl původně hrát?! :-D:-D
Miloš hrál dobře, neměl jsem na to ho šmiknout a remízu mám za dost cennou.
Jinak v Poličce (i s Poličkou) hraju pokaždé rád. Během partií se to obejde bez zbytečných řečí, o to veselejší pak bývají rozbory po matchi. A to jsi nezažil loňský zápas v Ústí, tam jsme se na Skobě s Kastnerovými vážně nenudili :-)
PS: Hodně zdaru oběma vašim mančaftům do dalších bojů! Céčko v KPIIz vážně válí, klobouk dolů...

21.01.2010 | 13:48

Adam Sodomka

Ne, tak je to dobře. Většina webů to takhle má. A já si zakládat účet nebudu, nechodil bych tam, taky by to nemělo cenu.

21.01.2010 | 00:18

David Schaffer

Však co je na tom špatného? Jiní si tam farmaří, starají se o akvárko, vedou mafii... :-D Už máme za tu chvíli 6 fanoušků! :-D Jsme měli už před tím takový menší profil, ale udělal jsem to špatně. Hydrologie mě už nebaví, a tak jsem se do toho dal. :-D A proč? Založíš si snad účet? :-D:-D

21.01.2010 | 00:12

Adam Sodomka

Jako nechtěl jsem nic říkat, ale jen jsem čekal, kdy nám na facebooku založíš profil.:-D:-D:-D

21.01.2010 | 00:05

Adam Sodomka

A já už myslel, že tam žádný pivo nezůstalo.. ;,( Protože po tom tahaní těch stolů jsem chytil slin :-P. Jinak ten report už skoro mám, za chvíli to bude ;-)

20.01.2010 | 23:33

David Schaffer

Honza: Byl to dobrý zápas. Neustále se něco dělo, ovšem pouze na šachovnicích. :-) Ani nepamatuji, jestli Ústí mělo někdy nějaký spor v Poličce. :-) Akorát nám teď nějak po zápase zůstalo víc lahváčů v ledničce, ale to zase jistě ocenil Sodík. :-D Když už je o něm řeč, já bych k béčku správně toho ani moc psát nemusel, protože patřím do sestavy druhého družstva, ale sodík vyloženě můj mail nespamuje reportem a přitom je to letos hodně dobré. :-)
Petr Mareš: omlouvám se za ten text, ale autor se musí vyplňovat bez diakritiky. Už by se s tím konečně mělo něco dělat. :-D

20.01.2010 | 23:22

Honza Pokorny

To je trochu jinak, Davide.
Partie bylo dost dlouho čistě manévrovací, ale pak tam naopak vzniklo, aspoň na chvílí, hodně života. V kisně jsme byli tak nějak oba (2 proti 5 minutám při půlminutovém příhozu není zas takovej průšvih a nějakej extratlak jsem necítil).
Miloš to takticky udělal výborně, o tom žádná. Celou partii hrál dobře, ne riskantně, ale pevně. Já bych mu remízu nenabídl ani s tím flokem míň, tak to zkusil sám. S tím plusflokem stál trochu líp, to ale neznamená, že se to za bílé tahalo líp. Naopak to pořád chtělo přesné tahy, kdežto černý mohl "vařit".
Zápas se lámal na jiných šachovnicích, tak mě ten výsledek tolik nemrzí... Naopak, nejlepší motivace na další setkání 8-)

20.01.2010 | 22:55

Petr Mares

taky jsem to na tom webu chvíli zahlíd... v�echny dotazy na obrázky vracely bannery ulož.to, ale než jsem na to přišel, proč to tak je, tak se to zase vr�tilo do normálu... asi měnili styly u tej reklamní lišty či co

20.01.2010 | 21:10

David Schaffer

Honza: Však ten termín vtírání musíš brát trochu nadneseně. :-) Mně nevadí, že na titulní straně tohoto zpravodajského serveru je Polička B a 4,5. :-D Však je dobře, že se o našem kraji někde píše.
K té partii na trojce. Z hlediska družstva to Miloš udělal výborně. Vedlo se, dostal soupeře pod kisnou pod nějaký ten psychický nátlak a nabídl remis v mírně lepší pozici. V jednotlivcích bych to hrál dál, jelikož jsi měl nějaké dvě minuty na 12 tahů? a bílému se to tahalo lépe. Ale jistota je jistota. :-) Partie to byla oproti jiným divočinám taková poklidná. :-)

20.01.2010 | 21:02

Honza Pokorny

David: Nedělal bych s tím NŠS takovou vědu. Neodvážil bych se nabízet něco, co bych považoval za shit. Spolupráce s panem Boleslavem, kterou bych teda neoznačil za vtírání, Davide, probíhá výborně, on je profík na svém místě. Navíc z Poličky pověsili na NŠS jenom odkaz, samostatné články vyšly pouze dva - rozhovor s Bernym a klíčový utkání s Polabinami.
Jinak s reportáží Vládi Klímy souhlasím a s hodnocením partie na trojce +- taky. Miloše jsem se s malinkým plus marně snažil splést a drobně za hranicí rizika málem dostal po tlamě. Ta remíza fakt nešla odmítnout:-D

20.01.2010 | 20:50

Martin Smajzr

Zkusím napsat Petrovi Marešovi, který náš web spravuje, jestli třeba něco nenajde v logech. Každopádně za každou takovou informaci děkuji, pomůže to web co nejvíc vychytat.

20.01.2010 | 20:11

David Schaffer

No asi před 15 minutama už to běželo v pohodě. Vůbec nvm, co se dělo, ale myslel jsem si, jestli jste náhodou nenašli nějakého silného sponzora. :-D Protože ty bannery byly úplně všude. :-D
Je to na Pokyho reportáž, napsal to vážně dobře. :-) Nejen naše regiony jsou v tomto směru zaostalé...

20.01.2010 | 19:41

Martin Smajzr

Na NŠS je odkaz, ale na Pokyho reportáž na našem webu :-) Ale to je celkem jedno, důležité je, že se vůbec náš region na NŠS dostane.
A v jakém IE to pouští? Já sice standardně používám Firefox, ale zkusil jsem to v IE 8 se všemi záplatami a zobrazuje se mě náš web naprosto korektně.

20.01.2010 | 19:30

David Schaffer

Gratulace k výhře! Tento zápas je vyvěšen celé dnešní odpoledne i na titulní straně nss.cz :-) A věřte, že já se jim nevtíral. :-D
Ovšem nevím, jestli se to vyplatilo, protože Adam přišel na to, že když si v Internet Exploreru pustíte web oušťáků, tak koukáte na ohňostroj bannerů na ulož.to. Zprvu jsem si myslel, že je z té přepracovanosti už nějaký "zmatený", ale je tomu tak...

20.01.2010 | 18:31

Adam Sodomka

Dobrá reportáž, i zápas. Škoda jen toho Davida, co jsem se tak díval, tak u výhru tam musel někde mít. Ale nesledoval jsem to nějak podrobně, sám jsem měl problémů víc než dost.

No jdu taky napsat nějakou zprávu.

20.01.2010 | 17:55
Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici jedna:

Šachové novinky

left 1 2 3 4 5 6 7 8 9 right

Poslední zápasy

20.03.22

A

Vysoké Mýto

5,5:2,5

27.02.22 B Chotěboř C

6:2

20.02.22 C Lanškroun C
3:2
20.02.22 D M. Trnávka
2,5:2,5

Reporty a události odjinud

Chrudim-Hradec Králové, 5:3
Hodnocení zápasu 3. kola II. ligy.

odkaz |

Povinné, leč nelehké vítězství v zápase proti Kunvaldu
Ivo Prax o zápase 4. kola KP IIV proti Kunvaldu, který byl i s velmistrovskou účastí!

odkaz |
Sokol Lázně Bohdaneč : Rapid F + DDM Přelouč 4,5 : 0,5
Josef Sekyrka o zápase 5. kola KSZ.

odkaz |

KP II – východ – 4.kolo
Jaromír Glöckner shrnuje 4. kolo KP II východ PDŠS.

odkaz |

3. kvalifkační turnaj KPJ
Lubomír Šilar hodnotí 3. kvalifikační turnaj KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

2. kvalifkační turnaj KP jednotlivců
Zdeněk Sojma o moravskotřebovské účasti na 2. kvalifikačním turnaji KPJ mládeže v Pardubicích.

odkaz |

Zázraky se dějí … ale ne dneska
Pavel Holásek o zápase s Poličkou ve 2. lize D.

odkaz |

Soutěže družstev – zahájeno!
Petr Ďoubal o 1. kolech 1. ligy a KP1.

 

 

odkaz |

Plichta s Poličkou
Přemysl Osička o zápase s Poličkou B v KPIIZ.


odkaz |

Řešitelské okénko

Kalendář

Poslední komentáře

[Úvodní kola šachové sezóny 2023/2024]
[ 26.11.2023 - 23:19 ] od David Schaffer
[Propozice FIDE Open Polička 2016]
[ 08.07.2016 - 12:45 ] od Joe9812
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 08:12 ] od David Schaffer
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 27.01.2016 - 07:36 ] od Milan Londin
[Finále A pro extraligové mládežníky]
[ 25.01.2016 - 15:24 ] od Jan Petrásek
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 24.01.2016 - 08:05 ] od David Schaffer
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 22.01.2016 - 19:43 ] od Adam Sodomka
[Olympiáda dětí a mládeže 2016]
[ 21.01.2016 - 12:19 ] od Jan Petrásek